Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
24. 2. 2010 v rubrice Větrná energie

Masdar není jen futuristický projekt města budoucnosti v Saudské arábii. Masdar je zároveň společnost se záluskem na nové zdroje energie. Aktuálně navázala spolupráci s Egyptem, kde vyroste nová větrná farma o výkonu 200 MW. pokračování…

Větrná energie - Egypt - Zafarana - větrné turbíny

Investiční gigant z emirátu Abu Dhabí se dal dohromady s vládou Egypta. Nová větrná farma vyroste poblíž Suezkého průplavu. Egypt přitom už dvě rozsáhlé větrné farmy má, a to v oblastech Zafarana a Hurghada. Celkem dnes větrné turbíny vyrábějí 430 MW.

Egypt je vývozcem ropy a zemního plynu, má poměrně kvalitní a stabilní rozvodnou síť a především výborné podmínky pro rozvoj větrné energie. V některých oblastech dosahují větry stále rychlosti kolem 9 m/s.

Tamní vláda si dala za cíl do roku 2020 vyrábět 20% elektřiny z obnovitelných zdrojů. Zhruba polovina by měla pocházet právě z větrné energie.

Masdar si díky novému projektu potvrdí pozici jednoho z hlavních investorů do čistých energetických řešení a středním východ a v severní Africe. Kromě toho ale investuje např. také do projektu London Array, obrovské pobřežní větrné farmy poblíž Londýna.

zdroj: GreenPhophet, foto: windpowernetworks
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz