Egypt a Masdar společně postaví větrné elektrárny

Masdar není jen futuristický projekt města budoucnosti v Saudské arábii. Masdar je zároveň společnost se záluskem na nové zdroje energie. Aktuálně navázala spolupráci s Egyptem, kde vyroste nová větrná farma o výkonu 200 MW. pokračování…

Větrná energie - Egypt - Zafarana - větrné turbíny

Investiční gigant z emirátu Abu Dhabí se dal dohromady s vládou Egypta. Nová větrná farma vyroste poblíž Suezkého průplavu. Egypt přitom už dvě rozsáhlé větrné farmy má, a to v oblastech Zafarana a Hurghada. Celkem dnes větrné turbíny vyrábějí 430 MW.

Egypt je vývozcem ropy a zemního plynu, má poměrně kvalitní a stabilní rozvodnou síť a především výborné podmínky pro rozvoj větrné energie. V některých oblastech dosahují větry stále rychlosti kolem 9 m/s.

Tamní vláda si dala za cíl do roku 2020 vyrábět 20% elektřiny z obnovitelných zdrojů. Zhruba polovina by měla pocházet právě z větrné energie.

Masdar si díky novému projektu potvrdí pozici jednoho z hlavních investorů do čistých energetických řešení a středním východ a v severní Africe. Kromě toho ale investuje např. také do projektu London Array, obrovské pobřežní větrné farmy poblíž Londýna.

zdroj: GreenPhophet, foto: windpowernetworks

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *