Nissan pomůže vybudovat v Japonsku bezemisní ostrov

Yakushima je jedním z nejjižnějších ostrovů . Na zhruba 500 km2 přebývá všeho všudy 15 000 obyvatel. Ostrov je domovem nejstarších stromů v zemi. Jejich letokruhy čítají až 7000 let. teď chce udělat z ostrova bezemisní zónu využívající a obnovitelné zdroje energie.  
elektromobily - Nissan Leaf Zero Emission

Ostrov už dnes získává více než 50% elektřiny z vodních elektráren. Přebytečná elektřina se navíc využívá k výrobě . Ten se využívá pro testování a výzkum aut na vodík v tamní laboratoři automobilky . Mezi místními ale žádná nejezdí. Samospráva pouze využívá několik malých .

To by se právě díky dohodě s automobilkou Nissan mělo poměrně rychle změnit. Elektromobil Nissan Leaf se chystá na trh už za pár měsíců. Teď už stačí jen vybudovat na malém ostrově dostatek a může se začít žít zcela bez emisí. Vzhledem k nadbytku vodní energie budou navíc jezdit skutečně čistě na obnovitelnou energii.

Nissan podobná spojenectví s místními samosprávami uzavírá po celém světě. Zajišťuje si tak, že až jeho elektromobil vstoupí na trh, bude v místě dostatek dobíjecích stanic a další potřebné infrastruktury. Projekt na ostrově Yakushima však má i další rozměr. Nissan bude získávat z aut podrobná data týkající se jízdních vlastnostní a podle toho dále upravovat systémy svého elektromobilu.

Nissan

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Jeden myslel na “Nissan pomůže vybudovat v Japonsku bezemisní ostrov

  • 11. 8. 2010 (6.44)
    Trvalý odkaz

    A zbytek energie se tam vyrábí spalováním ropy, ne?

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *