Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
14. 9. 2009 v rubrice energie

A už jsou zase tady! Zelené slizké drobounké rostlinky, co rostou v moři… . Vědci z univerzity v Uppsale ve z nich vytvořili malé, lehké ohebné . Původně zkoumali mořské řasy jménem Cladophora kvůli využití v oboru farmaceutiky. Náhodou však objevili, že jejich unikátní nanostruktura je ideální pro skladování energie.

mořské řasy

Pokryli proto celulózu z mořských řas vodivým polymerem, čímž dosáhli velmi zajímavých časů dobíjení i kapacity. Opět se jedná o objev v oboru , které slibují v následujících desetiletích přinést doslova revoluci v mnoha oblastech lidské činnosti.

Co je nejlepší na baterkách z mořských řas? Skutečnost, že jsou postaveny převážně na biologické bázi. Je pak možné je velmi snadno , nezatěžují prakticky vůbec . Snadná by byla i jejich výroba – pěstováním. Výzkumníci slibují, že po nějakém čase by mohly mít podobnou kapacitu jako klasické, dnes nejvyužívanější lithium-iontové akumulátory. Budou jednou dokonale ekologické jezdit na baterie pěstované na farmách?

blog.discovery
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Devon:

    I’m from England http://www.mertecgarage.co.uk/buy-accutane-from-uk.pdf constraint accutane court cases uk majority That also poses technical difficulties over export royalties. According to two people familiar with the 2010 bailout plan, the first 174 planes (including Malaysia’s four) are excluded from the royalty agreement.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz