Díky české nanotechnologii vydrží květiny ve váze 2x déle

Nové produkty založené na využití přinášejí inovace v celé řadě oblastí. Kromě zcela nových výrobků dochází ke zlepšování vlastností tradičních produktů využívaných v každodenní praxi většinou z nás. Přední česká inovativní společnost v oblasti s.r.o. vyvinula účinný prostředek na prodloužení životnosti řezaných květin.  
nanotechnologie květiny váza Advanced Materials JTJ
Růže po 20 dnech ve váze – vlevo bez použití přípravku, vpravo s jeho použitím.
obrázek: Advanced Materials-JTJ s.r.o.

Nový přípravek, nazvaný Flower Nano Protection (FNP) prodlužuje životnost řezaných květin ve váze až dvojnásobně ve srovnání se stávajícími prostředky. Květiny v nádobě s FNP není nutno seřezávat, ani jim vyměňovat vodu.

FNP je zdraví a životnímu prostředí neškodnou vodnou suspenzí anorganických materiálů. Materiál obsažený v suspenzi se „usadí“ na stonku květin, který chrání před bakteriemi , zabraňuje rozvinutí hnilobných procesů a zvyšuje prostupnost vody do stonku. Účinnost prostředku posiluje přístup denního světla k nádobě s vodou, v níž jsou květiny přechovávány.

FNP potěší nejenom milovníky květů výrazným prodloužením jejich životnost, ale přinese i značné ekonomické efekty prodejcům květin tím, že sníží ztráty při skladování.

Na ošetření vody v průměrně velké váze stačí 5 ml suspenze FNP. Domácí i zahraniční zákazníci si přípravek mohou nakoupit u společnosti Advanced Materials-JTJ v balení po 0,25 l. a 1 l. Pro předvánoční maloobchodní trh připravuje společnost sáčková 5 ml. balení. Předpokládaná maloobchodní cena sáčku by neměla překročit 10Kč.

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *