Solární notebook od Samsungu

se . Od prvních konceptů uběhlo již několik let, ale stále žádný „solární notebook“ nevidíme na trhu. Až do dnešní doby. Korejský elektronický gigant již za pár dní uvede na trh první použitelný notebook využívající energii Slunce. Mějme naději, že stroj označovaný jako Samsung NC215S odstartuje novou éru v konstrukci přenosných počítačů.  
“solární
Obrázek: Samsung

Oznámení o novém přišlo z pobočky Samsungu. Zde by měl být počítač dostupný v srpnu. Avšak již 3. července si první zájemci mohou koupit první kusy (nebo si nechat zaslat) ve .

jsou umístěny na zadní straně víka obrazovky. Podle výrobce bude 2h nabíjení na slunci stačit k 1 h práce na . Avšak k plnému nabití bude zapotřebí nechat počítač umístěn 14 h na přímém slunci.

Displej o rozměrech 10,1 palců má rozlišení 1024 x 600 bodů. Byl navrhnut tak, aby jej bylo možné použít i na přímém slunečním světle. Toho je docíleno díky vysokému jasu obrazovky (300 cd/m2) a použitím antireflexní vrstvy. Displej tak lze podle výrobce bez problému použít i na přímém slunečním světle.

 solární notebook - Samsung
Obrázek: Samsung

Parametry počítače nejsou nijak oslnivé. Procesor, srdce , pochází od firmy , konkrétně se jedná o Intel Atom N570 s taktovací frekvenci 1,66 GHz. Operační paměť je pouze 1 GB RAM. Avšak pro sledování filmů, psaní textu či brouzdání po internetu jsou výkony dostačující.

Herní stroj z něj nikdy nebude. Avšak to nebylo cílem konstruktérů. Více než pro náruživé hráče najde uplatnění u turistických nadšenců, cestovatelů, pro lidi na dovolené nebo v řadách .

Podle serveru Liliputing.com bude prodejní cena v USA příjemných 399 dolarů (6800 Kč). V Rusku bude o něco větší, a to 500 dolarů.

Pokud hledáte druhý počítač na cesty, turistiku či na svou dovolenou, tak nový solární notebook od Samsungu může být pro vás tím pravým řešením. Nemluvě o možnosti využití notebooku pro nabíjení či .

Clean Technica

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *