Renault–Nissan otevře výzkumné středisko naproti Googleplexu

Ne nadarmo se říká: „Kdo není v , ten jako by nebyl“. Platnosti tohoto pořekadla si je patrně vědoma i automobilová aliance , která zde hodlá na konci června otevřít své nové výzkumné centrum.   
Renault-Nissan Alliance
foto: Renault-Nissan

Vědecké středisko aliance je umístěno v samotném srdci „křemíkového údolí“, přímo naproti proslavené centrály firmy , tzv. a umožní francouzsko-japonské koalici být v epicentru vzniku nejnovějších high-tech technologií.

Aliance hodlá využít prvotřídní technické talenty z tohoto regionu a udržet si tak svůj technický náskok. Kancelář má v plánu přijímat nové zaměstnance, kteří se ve své práci zaměří na konkrétní projekty, které se budou postupem času vynořovat.

Malé a efektivní týmy vědeckých pracovníků budou zpočátku pracovat na vývoji automobilových informačních technologií, s prioritním zaměřením na způsob interaktivní komunikace člověka s jeho .

„Aliance Renault-Nissan stojí v čele směřujícího k trvale udržitelné . Naše přítomnost v centru šetrných technologií v Silicon Valley upevní vedoucí pozici aliance v tomto odvětví,“ řekl , generální ředitel a předseda představenstva aliance Renault-Nissan.

Unikátní partnerství mezi Renaultem a Nissanem bylo vytvořeno v roce 1999. Aliance v současné době patří mezi největší výrobce automobilů na světě, jenž ve svých podnicích zaměstnává okolo 350 000 zaměstnanců. V roce 2010 aliance prodala 7,2 miliónů vozů, což znamená, že každé desáté nové na světě vyjelo z dílny nebo .

Aliance není sama, která si je vědoma výhod své přítomnosti v kalifornském Silicon Valley. Ve světovém centru počítačového a technologického průmyslu už sídlí takové firmy jakými jsou , nebo výrobce elektrického sportovního , firma .

thegreencarwebsite.co.uk
Sdílet:

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.