Třetí ročník E.ON Energy Globe Award ČR v plném proudu

V pořadí již třetí ročník soutěže oceňující projekty za šetrné využívání už zná své finálové projekty. Odbornou porotou prošlo více než dvě stovky přihlášených, z nichž do dalšího kola postoupilo po třech v každé ze sedmi kategorií. Vzhledem k tomu, že se jedná o zajímavou popularizaci našeho tématu, rozhodli jsme se připravit seriál, který jednotlivé projekty představí. “E.ON
foto: E.ON

Soutěž, která je často označována také jako udělování „ekologických Oskarů“, má letos v České republice sedm soutěžních kategorií: Země, Oheň, Voda, Vzduch, Mládež, Obec a Kutil. Ze třech finalistů v každé kategorii bude v průběhu července a srpna vybrán absolutní vítěz kategorie a do soutěže tím pádem vstupujete i vy, naši čtenáři.

Během doznívajícího léta totiž rozhodnou právě čtenářské hlasy, a to jak z internetových, tak z tištěných médií. V polovině září by tedy mělo být jasno, koho čtenáři poslali do absolutní finálové trojky, ze které 11. října 2011 vzejde v přímém přenosu ČT1 vítěz odměněný částkou 500.000 Kč.

Odměna je pro soutěžící dobrou motivací, ale někteří z nich vidí smysl spíše ve zviditelnění svých nápadů a řešení, které mohou přispět k úsporám nám všem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *