POZVÁNKA: Semináře přírodního stavitelství – Praha a Brno

Co si představíte pod pojmem přírodní stavba? Víte, že může nabídnout stejný komfort (a možná ještě větší) než klasické i moderní pasivní a nízkoenergetické stavby? Vše o přírodním stavitelství se můžete dozvědět na seminářích v Praze a Brně.

Na kurzu přírodního stavitelství se dozvíte mimo jiné i jak a z čeho se vyrábějí krásné hliněné omítky, foto: Ekovesnice
Na kurzu přírodního stavitelství se dozvíte mimo jiné i jak a z čeho se vyrábějí krásné hliněné omítky, foto: Ekovesnice

Seminář přinese mnoho informací pro ty, kteří uvažují o zdravějším způsobu bydlení, chtějí si zlepšit vnitřní klima hliněnými omítkami nebo je zajímají stěhovatelné domy a jurty.

Bude se věnovat výhodám a nevýhodám stavebních a izolačních materiálů, tvarů staveb. Dozvíte se kde nakoupit jaký materiál a jak, kde a proč postavit slaměný domek, nízkoenergetický, pasivní nebo stěhovatelný dům. Velká pozornost bude věnována konkrétním stavebním postupům a práci s materiály.

Projdete si i praktickou stavbu slaměného domku nejefektivnější technikou, která šetří čas, řeší problémy s hlodavci, průvzdušností, hořlavostí a výrobu vlastních omítek a cihel (odolných i přívalovým dešťům). 

Semináře jsou vedeny převážně z pohledu stavitele, jsou proto plné jednoduchých a praktických postřehů. Vede je zkušený stavitel Petr Skořepa.

Seminář Praha 22.-24.3.2013 – registrace

Místo konání: Praha 10 – Záběhlice; Tančírna Nebe na zemi, Jesenická 11

Seminář Brno 5.-7.4.2013 – registrace

Místo konání: CVČ Bystrouška, Fleischnerova 1a, Brno-Bystrc

tisková zpráva

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

9 komentářů: „POZVÁNKA: Semináře přírodního stavitelství – Praha a Brno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *