Ekologické kabelky z obalů od sladkostí

V dnešní době je možné pořídit si kabelku téměř z jakéhokoliv . Od krokodýlí kůže až po tašku z nejdražších diamantů a perel. Tak proč nezkusit něco neobvyklejšího a ještě si k tomu moct říct, že jsme udělali něco pro planetu a ty nejchudší z nás?  
ekologické kabelky
obrázek: Candy-Kabelky.cz

Ekologické kabelky jsou celkem novým trendem a za posledních 10 let se dostaly téměř do všech zemí . Za jejich největšího odběratele je v dnešní době považováno , kde je naprosto běžné potkat na ulice dívku, která si nese učení v obalu od pracího prášku.

Na první pohled to zní velice monstrózně, ale jde o vcelku elegantní doplněk. Kabelky se vyrábějí z použitých obalů, například od bonbonů, aviváží, použitých igelitek a jiného materiálu, který by se na první pohled zdál již nevyužitelný.

bohužel mnoho obchodů tento sortiment dosud nenabízí, přece se ale najde pár serverů, na kterých si lze zboží objednat. Příkladem je web Candy, který nabízí kabelky vyráběné v Mexiku a to z obalů od sladkostí. Mexické ženy kabelky vyrábí ručně starou májskou technologií, takže každá kabelka je vlastně unikát.

Candy nabízí široký sortiment od náramků na ruce, malých peněženek přes kabelky až po tašky na pláž. Firma vznikla před osmi lety a patří mezi hrstku firem, které si všimly množství vyhazovaných obalů a vystavěly si na nich úspěšný byznys. Posbírané obaly jsou stříhány na proužky, které se pak speciální technikou skládají. mezi vrstvy je vložen papír, který dává kabelce tvar.

Důležitou informací je i to, že výroba středně velké kabelky trvá téměř 24 hodin. Výhodou je, že jsou kabelky nepromokavé a omyvatelné.

Jiným typem ekologických kabelek jsou tašky, které jsou od konvenčních výrobků téměř k nerozeznání. Tyto doplňky jsou vyráběné z jurty, nebo například . I když jde o přírodní zdroje, nemusíte se bát, že by se kabelka rozpadla nebo popraskala, naopak. Například doplňky z konopí jsou mnohem pevnější než umělé materiály a mnohdy mají i větší životnost.

Osobně jsem si z Rakouska dovezla pouzdro z obalu od pracího prášku a mohu ho jen vřele doporučit. Zatím jsem se nesetkala s tím, že by nad pouzdrem někdo ohrnoval nos, naopak budí spíše zájem okolí. Mám ho už pět let a za tu dobu si pouze získalo příjemnou obnošenou patinu.

Ekologické kabelky se postupně stávají módním trendem, především díky své kvalitě, ale také proto, že podporují myšlenku .

7 komentářů: „Ekologické kabelky z obalů od sladkostí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *