Bydlení v popelnici může být luxusní

Vzhledem k tomu, jak rostou ceny nemovitostí a finanční krize sahá stále hlouběji do kapes každému z nás, může se stát, že budeme brzo bydlet v popelnicích. Ale nemusíme v nich nutně žít jako úplní bezdomovci, o čemž veřejnost přesvědčil ambiciózní umělec a architekt Gregory Kloehn. Vytvořil totiž plně obyvatelnou popelnici.

Obyvatelný kontejner v základním provedení. Zdroj: GreenMuze.com

Popelnice, spíše tedy plechový kontejner, je vybavena plynovým vařičem, toustovačem, elektrickým osvětlením, zásobníkem na 22,7 litrů vody a ke komfortu přispívají i vysouvací okna, přídavná střecha a nezbytná toaleta ukrytá v křesle. V mnohém tato velká plechová krabice připomíná ideální studentské bydlení.

„V podstatě se v téhle popelnici nachází všechno, co ke svému životu potřebuji,“ připouští Kloehn. „Klidně bych se do ní sám rád nastěhoval.“ Rozšířením lze z nenáročného bydlení udělat i poměrně luxusní záležitost. V navrhovaných úpravách nechybí nerezové spotřebiče, dřevěné obložení, žulové desky nebo parkety.

Heslo umělce Gregory Kloeneho je „Méně je někdy více.“ A v provedení mobilní popelnice je to znát. Potřebujete skutečně něco víc, než malou kuchyň, toaletu a střechu nad hlavou? Svou obyvatelnou popelnici nyní s úspěchem představuje na výstavě Elite Waste v San Francisku. Možná se už brzo dočkáme průmyslově vyráběných obyvatelných popelnic, co vy na to?

greenmuze.com

3 komentáře: „Bydlení v popelnici může být luxusní

 • 2. 12. 2011 (9.17)
  Trvalý odkaz

  Já student jsem, ale bydlet bych v tom teda nechtěl.

  Reagovat
 • 30. 11. 2011 (19.03)
  Trvalý odkaz

  To už jsem před pár týdny někde viděl.. četl.. a stále mi to přijde jako blbost desetiletí, které se nevyrovná ani popuzdro na banán.

  Reagovat
 • 30. 11. 2011 (7.46)
  Trvalý odkaz

  Bydlet bych v tom nechtěl. I když kdybych byl bezdomovec, asi bych se na to díval jinak (obzvlášť, pokud bude tahle „popelnice“ za rozumnou cenu) – takže jako nápad to určitě má něco do sebe… Jen jak se dívám na ty kolečka, myslím, že v našich podmínkách by spíš bylo nutné tohle obydlí pevně spojit se zemí nebo přihlehlou výstavbou, aby se jeho obyvatel ráno nevzbudil ve sběrných surovinách, s tím, že mu byla prodána střecha nad hlavou… =D

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *