Bydlení v popelnici může být luxusní

Vzhledem k tomu, jak rostou ceny nemovitostí a finanční krize sahá stále hlouběji do kapes každému z nás, může se stát, že budeme brzo bydlet v popelnicích. Ale nemusíme v nich nutně žít jako úplní bezdomovci, o čemž veřejnost přesvědčil ambiciózní umělec a architekt Gregory Kloehn. Vytvořil totiž plně obyvatelnou popelnici.

Obyvatelný kontejner v základním provedení. Zdroj: GreenMuze.com

Popelnice, spíše tedy plechový kontejner, je vybavena plynovým vařičem, toustovačem, elektrickým osvětlením, zásobníkem na 22,7 litrů vody a ke komfortu přispívají i vysouvací okna, přídavná střecha a nezbytná toaleta ukrytá v křesle. V mnohém tato velká plechová krabice připomíná ideální studentské bydlení.

„V podstatě se v téhle popelnici nachází všechno, co ke svému životu potřebuji,“ připouští Kloehn. „Klidně bych se do ní sám rád nastěhoval.“ Rozšířením lze z nenáročného bydlení udělat i poměrně luxusní záležitost. V navrhovaných úpravách nechybí nerezové spotřebiče, dřevěné obložení, žulové desky nebo parkety.

Heslo umělce Gregory Kloeneho je „Méně je někdy více.“ A v provedení mobilní popelnice je to znát. Potřebujete skutečně něco víc, než malou kuchyň, toaletu a střechu nad hlavou? Svou obyvatelnou popelnici nyní s úspěchem představuje na výstavě Elite Waste v San Francisku. Možná se už brzo dočkáme průmyslově vyráběných obyvatelných popelnic, co vy na to?

greenmuze.com
Sdílet: