Střešní šindele, které vyrábějí elektřinu v prodeji 2010

Další spolešností, která se rozhodla vyrábět ze je zavedený americký průmyslový gigant Dow Solar Solutions (součást Dow Chemical Company). Ta se a konkrétně zabývá už delší dobu, takže je jisté, že nejde o žádnou „habaďůru“.
Dow PowerHouse - solární střešní šindele
PowerHouse je možné snadno integrovat do domu stejně jako klasické střešní šindele. CIGS uvnitř mají účinnost kolem 10%. Výhodou je, že vedle sebe můžete skládat jak běžné, tak solární střešní šindele. Instalace trvá narozdíl od běžných panelů asi 10 hodin. Dostupnost ve firma ohlásila do poloviny roku 2010, širší dostupnost pak na rok 2011.
Dow PowerHouse - solární střešní šindele
Prozatím nejsou jasné přesné ceny, nicméně Dow slibuje, že budou o něc nižší než v případě klasických . Což je pochopitelné – tenkovrstvé solární články jsou levnější na výboru, také samotné šindele jsou mnohem méně komplikované než běžné solární panely. Podle Jane Palmieri, ředitelky Dow Solar Solutions, by už v roce 2015 mohl tenhle jediný produkt generovat až 5 mld. dolarů.
Dow PowerHouse - solární střešní šindele

DOW via dvice, reuters, jetsongreen

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Jeden myslel na “Střešní šindele, které vyrábějí elektřinu v prodeji 2010

  • 18. 10. 2009 (7.30)
    Trvalý odkaz

    hlavne aby to bylo co nejdrive na trhu…!!! a hlavne, jaka bude asi cena…??? o kolik to bude levnejsi nes klasicky fotovoltaicky panel…??? vzdyt to jiz musi mit prokalkulovane…!!! a co ty tzv. solarni plasty…??? power plastic objev prof. Heegera, jak pisete na vasich strankach, ma pry byt 5x levnejsi nez tradicni solarni clanek…takze by me 2 m2 vysly na cca 2 – 3000 kc…???

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *