Šetrné-budovy.cz – spuštěna encyklopedie zelených úspor!

Program se možná rozjíždí pomalu, ale rozjíždí. Nově vyřizují žádosti o také banky. Kompletní informace o tom jak žádat o dotace najdete na webu Nazeleno.cz. Kdo je ale v oblasti ekologického bydlení nový a teprve se začíná orientovat, tomu můžeme vřele doporučit nově spuštěný web Šetrné-budovy.cz.
Šetrné-budovy.cz
Respekt Institut, Nadace OKD, British Council a americká ambasáda v Praze nedávno uspořádali tiskovou konferenci u příležitosti spuštění této encyklopedie „zelených znalostí“. Stránka, která funguje podobně jako známá encyklopedie Wikipedia, nabízí spoustu užitečných informací. Vstupní stránka vás vyzve, abyste si vybrali profil, pod kterým se budete prezentovat a který „profiltruje“ obsah podle toho, co by vás mohlo zajímat. Můžete si tak vybrat zda vás zajímá rodinný dům, bytový dům nebo administrativní budova. A také zda jste uživatel, projektakt, architekt a podobně.
Šetrné-budovy.cz - interaktivní kalkulačka
Pak už na vás čekají zajímavé články, jako např. Dostupné sluneční záření, počty slunečných dnů v ČR, Obnovitelné zdroje energie: Filosofie využití fotovoltaiky či Porovnání tradičních izolačních materiálů z hlediska environmentálního dopadu. Především jsou na webu k dispozici interaktivní kalkulačky, které vám umožní získat představu o tom co všechno se na vašem /paneláku změní, pokud např. vyměníte okna, , nainstalujete , solární ohřev a podobně. Kalkulačka vám názorně zobrazí náklady, návratnost, prostě všechny potřebné informace. Navíc jsou k dispozici také kalkulačky šité na míru programu Zelená úsporám, které vám prozradí, kdy už máte nárok na dotaci. Každý registrovaný uživatel webu samozřejmě může přispívat svými vlastními články, podobně jako na klasické Wikipedii. Z poměrně bouřlivé diskuse na konferenci u příležitosti spuštění webu také vyplynulo, že kalkuklačky ještě čeká v budoucnu mnoho dalších vylepšení, stejně jako celý web, který se má neustále vyvíjet.

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *