Mrakodrap, který dýchá vyroste na Manhattanu

Edgar Street Towers je návrh nového mrakodrapu, který by mohl vyrůst v New Yorku na Manhattanu, jižně od místa, kde stávala Dvojčata. Unikátní věžák navrhla architektonická kancelář IwamotoScott Architecture. pokračování…

mrakodrapy New York Edgar Street Towers

Prozatím pouze designová studie mrakodrapu se má stát součástí rozsáhlejšího projektu Greenwich South, který počítá se zastavěním 41 akrů plochy. Návrh unikátní spirálovité věže se inspiroval dřívějšími vizionářskými projekty navrhovanými pro Manhattan. Cílem je v jedné hybridní budově spojit architekturu, infrastrukturu a veřejný prostor.

mrakodrapy New York Edgar Street Towers

Mrakodrap se zdvihá na obou stranách ulice Edgar Street, vytváří průjezd a nad ním se spojuje v jedinou stavbu spirálovitě se kroutící vzhůru. K osvětlení budovy je využíváno denní světlo vedené pomocí optických kabelů. V dutých prostorách mezi jednotlivými patry se nacházejí biofiltrační zahrady, které pomáhají budově dýchat.

Další podrobnosti o tomto zajímavém mrakodrapu bohužel zatím nejsou známy, nicméně podle všeho by měl využívat také solární panely a další vymoženosti trvale udržitelného designu.

zdroj: inhabitat

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

2 komentáře: „Mrakodrap, který dýchá vyroste na Manhattanu

 • 27. 2. 2017 (5.12)
  Trvalý odkaz

  Yvonne, thanks for sharing the link to that piece – it’s fabulous, and totally in keeping with the mood of our project (I recognise some of the contributed words too!)I had a feeling we were kindred spirits you kn3Jo#82&0;woanna

  Reagovat
 • 13. 5. 2010 (15.15)
  Trvalý odkaz

  hezké,už se těším až to budé postavené,akorát se trochu bojím aby nedopadl jako dvojčata…

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *