Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
12. 3. 2010 v rubrice Architektura

Dubajské architektonické studio Studied Impact vytvořilo návrh mrakodrapu o 50 poschodích, který slouží zároveň jako zdroj obnovitelné energie. Na jeho vrcholu je umístěna 5MW větrná turbína, dalších 5 MW obstará solární energie. pokračování…

mrakodrapy - Studied Impact

Návrh projektu počítá s tím, že mrakodrap během méně než dvaceti let díky vyrobené energii de-facto neutralizuje svůj dopad na životní prostředí. Ačkoliv 5MW větrná turbína zní možná poněkud nadneseně, dnes už na světě stojí i větrné elektrárny s výkonem přes 7 MW. Roční výroba energie mrakodrapu by se měla pohybovat kolem 20 000 MWh.
mrakodrapy - Studied Impact

Zbytek energie dodá mrakodrapu slunce skrze termální solární elektrárnu. Hlavou celého projektu je Robert Ferry, který už dříve navrhnul jiný mrakodrap využívající termální solární energii, totiž Almesien Tower taktéž pro Dubaj.

zdroj: Inhabitat
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. odyssey:

    kdyby dali turbínu na Burdž Khalifa tak by vyrobili 10x víc energie :-),psali totiž že tam vanou prudké větry (myslím že obvikle 60km/h),ale stavbu takových mrakodrapů podporuji ,kdyby něco takového bylo i v ČR.

  2. Kybic:

    Nechtěl bych bydlet v nejvyšších patrech – ten hluk a vibrace od vrtule.

  3. Fanda:

    Povedal by som, ze za uspech by sa dalo povazovat, keby z toho dostali 100kW anie 5MW.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz