EchoPanel: ekologické odhlučnění bytu

Ať už se pokoušíte přetvořit suterén v hudební zkušebnu, nebo jen potřebujete odhlučnit dětský pokojíček na snesitelnou míru, jistě oceníte nástěnné zvuk-absorbující panely. Společnost Kirei EchoPanel přichází s alternativou muzikanty tolik oblíbených plat od vajíček. A přitom neméně ekologickou. EchoPanely jsou totiž vyrobeny z recyklovaných PET lahví.

„Kirei nabízí efektní řešení akustické izolace, které navíc dobře vypadá.“ Zdroj: Kirei EchoPanel
„Kirei nabízí efektní řešení akustické izolace, které navíc dobře vypadá.“ Zdroj: Kirei EchoPanel

Příčina nevhodné akustiky v domech a bytech vychází z prosté organizace využitého prostoru, a také z určité nepraktičnosti nedomyšlených architektonických návrhů. Zmiňuje to John Stein, zakladatel společnosti Kirei:

„Architekti se naučili velmi citlivě pracovat se světlem a jeho přirozeným prostupem interiérem, ale fyzikální pravidla akustiky je zatím míjí.“ Problematické jsou zejména příliš vysoké stropy, ostré lomové hrany a „akusticky-tvrdé“ plochy.

„Lidé se s nadšením stěhují do prostorných loftů, ale až záhy zjišťují, že jsou tyto byty doslova prodchnuty ozvěnou,“ říká Stein. „Dodatečné stavební úpravy jsou pochopitelně příliš nákladné, a tak vzniká přesně ten správný prostor pro naše akustické panely.“

A co s tím svedou EchoPanels? Výrobce je dodává – jak sám tvrdí – v bezpočtu tvarů, rozměrů i barevných tónů – tak aby vyhověl diverzifikované poptávce. U všech ale vyzvedává jejich šetrnost vůči životnímu prostředí.

Důvod? Jsou totiž vyrobeny ze 100 % recyklovaných PET lahví, pro které zase tolik smysluplného využití nemáme. Aby si v Kirei nepokazili celkové eko-pojetí svého produktu, jsou při barvení akustických desek využity jen barviva na přírodní bázi.

Při samotné výrobě se u formování pracuje jen s tlakem a teplem, bez přidaných adheziv (močovina, formaldehyd). Technicky jednoduchá výroba navíc umožňuje velkou přizpůsobivost produktu, podle požadavků klienta.

Lidé si v Kirei s recyklovaným materiálem skutečně vyhrají. Jednotlivé akustické desky mohou nabývat tvarů osmihranných plástů, lomených nástěnných rohoží i zvlněných akustických „dun“.

Dokonce experimentují i s nábytkem a dekoracemi, které mají „akusticky-tlumivý“ efekt. Váš dům už nemusí být zavalen prázdnou ozvěnou dunících kroků. A hřát vás může pocit, že s akustickými deskami EchoPanels nerušíte hlukem sousedy, ani životní prostředí.

Jeden myslel na “EchoPanel: ekologické odhlučnění bytu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *