Šetřete vodou, zachraňte rybu!

Mladý designér Yan Lu navrhl praktický produkt ukazující jak šetřit vodou. Jeho vodní nádržka s plavající rybičkou dává jasně najevo, kam až může plýtvání vést.

„Jednodušší a názornější už to být snad ani nemůže. Šetřete s vodou, zachraňte rybu.“ Zdroj: Yan Lu
„Jednodušší a názornější už to být snad ani nemůže. Šetřete s vodou, zachraňte rybu.“ Zdroj: Yan Lu

Jistě že proti širší aplikaci přístupu Yana Lu a jeho umývadla kombinovaného s akváriem by právem brojili jak ochránci zvířat, tak rozumní lidé, ale myšlenka je to přinejmenším zajímavá.

Umyvadlo, kohoutek a potrubí totiž tvoří s akváriem uzavřenou smyčku. A čím více vody vypotřebujete na umývání rukou, zbytečné cákání nebo neúčelné mrhání, tím více se ztrácí voda z akvária, které máte při mytí rukou přímo před očima. A právě v tomto akváriu se citelně snižuje hladina a tím i životní prostor rybičky.

Výrobek pojmenovaný Poor Little Fishbowl Sink se do masové výroby nedostane, ale je přinejmenším nápaditou ukázkou toho, jak pro někoho běžně dostupný zdroj vody může být zásadní, a že svým způsobem jsme všichni tak trochu rybky v akváriu, ze kterého valem ubývá voda. Můžeme jen doufat, že traumatizující zkušenost z ryby lapající po dechu se nepřenese na nechuť k osobní hygieně a mytí rukou.

Jinak z technického hlediska – voda z kohoutku neteče přímo z akvária, to by s hygienou nemělo mnoho co společného, ale napojení tu funguje přes plovák (podobný tomu ve WC). A když začne klesat, snižuje se i výška hladiny v akváriu. Ryba v akváriu tu skutečně nemá lehké, a je jen na vás a vašem uvědomělém přístupu, jak to s ní dopadne.

magazine.good.is

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *