Čína plánuje obrovské zelené město

Nanking je jedno z klíčových měst . Patří mezi čtyři velká historická hlavní města. Obrovská metropole se, stejně jako zbytek Říše středu, velmi rychle rozšiřuje. Australské architektonické studio CK Designworks aktuálně připravilo návrh nové části města, která by se měla rozprostírat na 20 km2. Většina budov má být postavena podle certifikace . Půjde o dosud největší „zelený“ stavební projekt na světě.  
Čína Nanking LEED zelené město

Nové město má být vybudováno částečně na zelené louce, částečně v průmyslových zónách kolem současného Nankingu. Cílem je ukázat světu, že je moderní, pokrokový stát, který se stará o své .

Zároveň má plán být inspirací pro další budoucí rozvoj a přitáhnout do oblasti korporace, a tedy i pracovní místa. Samotná nová zástavba poskytne domov až 200 000 obyvatel.

Součástí bude celkem 11 vysokých věží, každá z nich bude nějak spojena s historickými mýty staré Číny. Jedna z těchto věží bude sloužit jako pětihvězdičkový hotel.

Jednotlivé a okolní infrastrukturu bude spojovat ekologická jednokolejka.

Prozatím není jasné kdy se se stavbou začne nebo kdy by měla být dokončena, případně jaké budou náklady. Jak už to tak ale v Číně bývá, nebude to asi trvat dlouho.

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *