Do roku 2015 bude MHD v Uruguayi na baterky

Nově podepsaný kontrakt mezi Uruguají a čínskou automobilkou garantuje dodání pěti set pro zajištění potřeb . První část dodávky by měla do jihoamerického státu dorazit letos v zimě, a na ulicích by se měly „autobusy na baterky“ objevit na jaře roku 2013.

Elektrobbus BYD GreenCity budou nově vozit turisty i místní obyvatele v Uruguayi, foto: BD
Elektrobbus BYD GreenCity budou nově vozit turisty i místní obyvatele v Uruguayi, foto: BD

Uruguayský prezident José Mujica si smlouvu uzavřenou mezi BYD a místním dopravním podnikem Buquebus pochvaluje: „Naše země si na šetrném přístupu k životnímu prostředí velmi zakládá, a jsem rád, že na našich ulicích budou jezdit ekologické dopravní prostředky.“

Čínská BYD má s podobnými dodávkami velkokapacitních ekologických dopravních prostředků už své zkušenosti. V nedávné době zajistila pro „domácí trh“ vozy v Šen-zenu, Čang-šou, Šao-kuanu a Si-anu. „Uruguay je závislá na turistickém ruchu, a tak každý krok, který učiní směrem k přírodě, se jim velmi vyplatí,“ hodnotí smlouvu Stanley Lin Tang, vedoucí obchodního oddělení BYD.

Podobně se na to dívá i místní provozovatel „dopravní flotily“, prezident společnosti Buquebus, Juan C.L. Mena „Do rozvoje turistického ruchu a kvalitního zázemí pro cestovatele jsme už investovali nemalé peníze, a rozhodně rád nahradím staré naftové kvalitními .“ Ekologizace provozu se mu vyplatí totiž nejen v pozitivních referencích turistů, ale také v nákladech na provoz.

Nové elektrobusy BYD GreenCity vydrží na jedno nabití ujet 250 kilometrů bez přestávky a v městských podmínkách jsou schopny vyvinout rychlost okolo 100 km/h. To při spotřebě odpovídající 130 kilowatthodinám na sto kilometrů. BYD pracuje s nejlepší možnou reklamou – praktickou ukázkou. Ve čtyřech městech již mají vozy naježděno 5,6 milionu kilometrů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *