Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
4. 8. 2010 v rubrice Větrná energie

Japonský univerzitní profesor Yuji Ohya z města ostrova Kjúšú přišel s návrhem nového typu . Spolu se svým pracovním týmem aktuálně představil „větrnou čočku“, nový typ , která má být na moři dvakrát až třikrát výkonnější než běžné turbíny.  
větrná energie - větrná farma, větrné turbíny Japonsko

Ačkoliv to z prvních obrázků není zcela jasné, nové turbíny jsou obrovské – mají 112 metrů v průměru. Byly navrženy specificky pro japonské pobřeží. Fungují podobně jako optická čočka, částečně také jako nedávno představený větrák bez vrtulí. Podobně jako čočka soustřeďuje světlo, nové větrné turbíny z dokáží soustřeďovat energii větru.

V podstatě jde především o speciální tvar „obruče“ ve které rotuje vrtule. Ta také nepřipomíná klasickou třílistou, naopak má celkem šest listů. Pokud se vůbec kdy podobná dostane do výroby, uvidí je pravděpodobně stejně jen obyvatelé pobřežních oblastí pro které jsou určeny.

inhabitat
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
 1. Doc. Odine:

  Kjúšú je ostrov a ne město.

 2. Richelieu:

  Zradlo pro ryby. :)

 3. Ladislav:

  Rozhodně mnohem méně než kolik jich zabijí auta.

 4. Peppan:

  kolik ptáků to zabije za den?

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz