Průmyslník nabízí náhradu za klimatizaci – větráky bez vrtule

dnes v domácnostech představuje jedno z energeticky nejnáročnějších zařízení. Zejména ve je zcela běžné. Průměrná americká domácnost spotřebuje každý rok na chlazení 2822 kWh energie. Průmyslový designér Sir James Dyson vymyslel alternativu: větráky bez vrtulí. A to je teprve první salva. Chce prý klimatizaci vyhlásit regulérní válku! pokračování…

klimatizace - větráky Dyson

Dysonovy větráky jsou zcela odlišné od těch, které známe už od konce 19. století. Nevyžadují žádné točící se lopatky vrtule. Pracují totiž na principu tvaru leteckého křídla. Díky obruči právě ve tvaru podobnému leteckému křídlu dokáží vsávat vzduch z okolí a urychlovat jej na 15- až 18-násobek.

O vsávání vzduchu se stará relativně neškodný 40wattový elektromotor. Narozdíl od běžných větráků nevytváří větráky Dyson přerušováný proud vzduchu, ale jednolitý, nepřerušovaný tok vzduchu. Navíc jsou méně hlučné a mnohem bezpečnější pro vaše prsty.

Snáze se čistí, lze je také snadno umístit do různých poloh. K dispozici jsou v různých barevných provedeních i velikostech a cena začíná na v přepočtu asi 6300 Kč. Objednávat můžete už dnes.

zdroj: inhabitat, Dyson
Sdílet:

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.