Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
7. 5. 2013 v rubrice Spotřebiče

Počet veřejnosti dostupných pro v narůstá rekordním tempem. Podnikatelé jsou více než spokojení, s každým zakoupeným elektromobilem totiž roste i kupní síla potenciálních klientů. Za první kvartál roku 2013 byl zaznamenán nárůst počtu „dobíječek“ o 9 %.

Tisíce nových odbíjecích stanic otevírají v Americe i ty nejzazší kouty elektromobilům. Zdroj: plugincars.com

Tisíce nových odbíjecích stanic otevírají v Americe i ty nejzazší kouty elektromobilům. Zdroj: plugincars.com

Rostoucí prodeje vozů značek , nebo nasvědčují, že kdo se rozhodl v USA investovat do vybudování dobíjecích stanic, prozatím rozhodně neprohloupil. Tisíce řidičů elektromobilů potřebují tu a tam dobíjet své vozy i na cestách, a tak není divu, že se dobíječky začínají objevovat i na čím dál tím odlehlejších místech.

K datu 22.3.2013 bylo napočítáno po území Spojených států na 5 678 nových dobíjecích stanic. To je o 478 víc, než bychom napočítali v posledním kvartálu roku 2012. Ministerstvo pro energetiku (Department of Energy) vyčíslil tento patrný nárůst jako 9 % skok kupředu.

Samozřejmě, že i tento „podnikatelský segment“ má své stálice. V USA představují hlavní místa instalací stále státy Kalifornie a Texasu, v pozadí sledovány Washingtonem. To, že Kalifornie skutečně jede na „elektrické“ vlně demonstruje i statistika, která zde zaznamenala hned 3990 nových dobíjecích míst. Ve Washingtonu, který usilovně bojuje o přízvisko nejzelenějšího a nejekologičtějšího města Ameriky, to bylo jen 1141.

 Radomír Dohnal
Diskuse
 1. Shal:

  Elektrické auto není pro střední třídu v USA zase tak drahý špás, jak by si malý český človíček mohl myslet.

  • y:

   Predpokladam ze to neni zase tak drahy spas pro srovnatelnou stredni tridu libovolneho statu.

   • Shal:

    Není. Ten Volt stojí 40.000 dolarů. Což je méně než průměrný roční plat v USA. Něco jako u nás auto za takových 250-300 tisíc, takže pro střední třídu není problém.

   • hariprasad:

    Mají přece jenom věší kupní sílu. Řekněme tak dvoj-trojnásobnou.

 2. y:

  to bude zasejc zadluzenych amiku kteri prijdou o vsechno … :)

  • Tomas:

   Ja dufam, ze to nebude take zle. Skor sa bojim kreditneho problemu, ale sice mozno aj tieto auta su kupovane takymto stylom. Ale tak ropa sa mina a na niecom jazdit treba :D

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz