Počty dobíjecích stanic pro elektromobily v USA lámou rekordy

Počet veřejnosti dostupných pro v narůstá rekordním tempem. Podnikatelé jsou více než spokojení, s každým zakoupeným elektromobilem totiž roste i kupní síla potenciálních klientů. Za první kvartál roku 2013 byl zaznamenán nárůst počtu „dobíječek“ o 9 %.

Tisíce nových odbíjecích stanic otevírají v Americe i ty nejzazší kouty elektromobilům. Zdroj: plugincars.com
Tisíce nových odbíjecích stanic otevírají v Americe i ty nejzazší kouty elektromobilům. Zdroj: plugincars.com

Rostoucí prodeje vozů značek , nebo nasvědčují, že kdo se rozhodl v USA investovat do vybudování dobíjecích stanic, prozatím rozhodně neprohloupil. Tisíce řidičů elektromobilů potřebují tu a tam dobíjet své vozy i na cestách, a tak není divu, že se dobíječky začínají objevovat i na čím dál tím odlehlejších místech.

K datu 22.3.2013 bylo napočítáno po území Spojených států na 5 678 nových dobíjecích stanic. To je o 478 víc, než bychom napočítali v posledním kvartálu roku 2012. Ministerstvo pro energetiku (Department of Energy) vyčíslil tento patrný nárůst jako 9 % skok kupředu.

Samozřejmě, že i tento „podnikatelský segment“ má své stálice. V USA představují hlavní místa instalací stále státy Kalifornie a Texasu, v pozadí sledovány Washingtonem. To, že Kalifornie skutečně jede na „elektrické“ vlně demonstruje i statistika, která zde zaznamenala hned 3990 nových dobíjecích míst. Ve Washingtonu, který usilovně bojuje o přízvisko nejzelenějšího a nejekologičtějšího města Ameriky, to bylo jen 1141.

Sdílet: