Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
16. 3. 2010 v rubrice Solární energie

Problém se v zůstává i nadále nevyřešen. Pravděpodobně až do konce roku tak bude platit zákaz připojování jakékoliv , od střešních po mnohonásobně rozsáhlejší instalace elektráren.   

solární energie - fotovoltaické solární panely

Přitom zástupci České průmyslové fotovoltaické asociace a dalších organizací podporujících rozvoj fotovoltaiky v České republice upozorňují, že právě malé zdroje na střechách naopak rozvodné sítě stabilizují.

Koncem února se ministři průmyslu a Vladimír Tošovský a Jan Dusík dohodli, že elektrárny o velmi malém výkonu budou nadále připojovány do sítě. Bohužel, tato dohoda nebyla dodržena a ČEPS nadále vyžaduje od distributorů stop stav.

Podle Aktuálně.cz ale ministr Tošovský přislíbil, že dojedná schůzku mezi zástupci ministerstev průmyslu, životního prostředí, ČEPS a distribučními společnostmi, aby se situace mohla nadále řešit.

„ČEPS předloni vydělal skoro dvě miliardy korun a své zisky by měl investovat do rozvoje sítě, aby zajistil bezproblémové připojování domácích obnovitelných zdrojů,“ poznamenal v článku na webu Solar-liglass.cz Edvard Sequens ze sdružení Calla.

Právě zastaralá rozvodná síť je dnes v (ale i jinde na světě) největší překážkou rozvoje obnovitelných zdrojů energie. už sice oznámil svůj projekt FutureMotion a slibuje první investice do , ale větší rozšíření tzv. „“ nelze čekat dříve než za několik let.

udrzbapodniku.cz, Aktuálně.cz
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Milhouse:

    Konečně to někdo řekl naplno!

    “ČEPS předloni vydělal skoro dvě miliardy korun a své zisky by měl investovat do rozvoje sítě, aby zajistil bezproblémové připojování domácích obnovitelných zdrojů,”

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz