Chytré rozvodné sítě – bič na černé odběratele

Když podnikáte v oboru dodávek elektřiny, nesmíte si dovolit nechat své zákazníky po tmě. „Tolerance zákazníků k výpadkům proudu je obecně velmi nízká, naopak jejich očekávání velmi rychlé opravy jsou vysoká“, říká Juan Macias, generální ředitel divize pro automatizaci rozvodné sítě v GE Digital Energy.

Magnetická rezonance pro rozvodnou síť, novinka z dílny GE. Jedná se o síť inteligentních senzorů, která shromažďuje data k přenosu a distribuci energie. foto: GE
Magnetická rezonance pro rozvodnou síť, novinka z dílny GE. Jedná se o síť inteligentních senzorů, která shromažďuje data k přenosu a distribuci energie. foto: GE

Proto také Macias a jeho tým inženýrů vyvinuli něco, co nazývají „magnetická rezonance neboli zobrazovací zdravotnická technika pro rozvodnou síť.“ Pro zákazníky v Evropě vybudovali síť inteligentních senzorů, která shromažďuje data k přenosu a distribuci energie (např. údaje o proudu a napětí, ale také o teplotě nebo průvěsu drátů).

Senzory, které jsou synchronizované přes GPS, jsou umístěné přímo na drátech, těsně je objímají, a přenášejí bezdrátově všechny údaje do počítačových serverů. Matematické a softwarové algoritmy vstupní údaje zpracovávají a vysílají upozornění o nedostatcích, výpadcích a dalších problémech hrozících v rozvodné síti.

„Údaje umožňují zákazníkům najít chyby daleko rychlejším a přesnějším způsobem“, říká Macias a dodává: „Senzory zvyšují rozlišení rozvodné sítě, chcete-li. Zlepšují viditelnost. “

Technologie s názvem Multilin Intelligent Line Monitoring System spadá do kontroly portfolia rozvodných sítí GE, které umožňují, aby tok energie byl spolehlivější a efektivnější. Pracovníci technické infrastruktury sledují celý systém na počítačových obrazovkách ve velínu.

Mohou si ho také stáhnout na své chytré telefony. GE zatím tuto technologii představila v Polsku, a Velké Británii, ale zájem o ní je z celého světa.

Martin Hand, provozní a bezpečnostní inženýr v rámci ESB Networks v , jeden z prvních zákazníků systému Multilin, říká, že „inteligentní kontrolní systém elektrického vedení je vaším spolehlivým východiskem pro lokalizaci chyb. To zlepšuje kontinuitu dodávek a zvyšuje veřejnou bezpečnost přesným hlášením poruchy zodpovědnému pracovníkovi.“

Ale Multilin může kromě nedostatků a strženého vedení zjistit i další věci. Macias říká, že může také hlídat „zatížení profilu“ elektrického vedení, monitorovat spotřebu a detekovat „netechnické ztráty.“ To je to, čemu elektrotechnici říkají černé odběry elektřiny.

tisková zpráva

Jeden myslel na “Chytré rozvodné sítě – bič na černé odběratele

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *