Obama chce nastartovat solární průmysl v Americe dvěma miliardami dolarů

Americký prezident Barack Obama ohlásil, že hodlá „nakopnout“ americký solární průmysl. A to skrze dvoumiliardovou půjčku pro dvě etablované solární společnosti, totiž Abengoa Solar a Abound Solar Manufacturing. Obě plánují výstavbu rozsáhlých solárních elektráren, vždy ale založených na odlišné technologii. pokračování…
solární elektrárny - Solana

Abengoa Solar chce v americkém státě Arizona postavit největší solární elektrárnu na světě. Projekt nese název Solana. Elektrárna by měla být schopna napájet až 70 000 domácností výkonem 280 MW. Na ploše 1900 akrů vytvoří 1500 nových pracovních míst při stavbě a dalších 100 stálých operátorů.

Abound Solar Manufacturing spoléhá na technologii tenkovrstvých solárních článků. Chystá výstavbu solárních elektráren v Coloradu a Indianě. Stejně jako Abengoa má vytvořit několik tisíc pracovních míst. Právě o ty jde nejspíš novému americkému prezidentovi úplně nejvíc, protože nezaměstnanost ve Spojených státech je v této době jedna z nejvyšších.

zdroj: inhabitat.com

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

5 komentářů: „Obama chce nastartovat solární průmysl v Americe dvěma miliardami dolarů

  • 21. 7. 2010 (15.52)
    Trvalý odkaz

    Niektore OZE sa daju regulovat lepsie, ako niektore ne-OZE.

    Napr. Vodna elektraren s dvomi priehradami sa najcastejsie pouziva ako spickova. Kombinuje teda vyhody riecnej, aj precerpavacej elektrarne – 2 v jednom.

    Koncentracne slnecne elektrarne (ako aj tato na obrazku) mozu mat tiez zasobnik tepla a teda mozu dodavat el. energiu nezavisle od slnecneho svetla. Vacinou sa tepelny zasobnik dimenzuje na jednodennu kapacitu. Teda v extremnom pripade mozu cez den akumulovat teplo a dodavat el. energiu iba v noci. Opat sa teda jedna o kombinovanu funkciu elektrarne (vyroby el. energie) a akumulacie el. energie.

    Takyto zdroj je z el. hladiska rovnako kvalitny ako napr elektraren na zemny plyn. Z ekologickeho hladiska je samozrejme ovela cennejsi, lebo je to obnovitelny zdroj a nie je potrebny ziaden zemny plyn na jeho prevadzku.

    Reagovat
  • 9. 7. 2010 (12.53)
    Trvalý odkaz

    Já osobně bych to co se týká solárů viděl na přečerpávací a setrvačníkové elektrárny.

    Reagovat
  • 8. 7. 2010 (7.02)
    Trvalý odkaz

    ke každé solární elektrárně povinně akumulátory a superkondenzátory, a vyšší výkupní cena v noci

    Reagovat
  • 7. 7. 2010 (20.09)
    Trvalý odkaz

    No hlavni problem je, ze OZE se nedaji regulovat a stare dobre elektrarny jakehokoliv typu budou stale dobre, protoze rovnovaha mezi spotrebou a vyrobou musi byt dodrzena. Bez toho budeme mit black out casteji nez se starymi zdroji a takhle si tedy tu slavnou budoucnost nepredstavuji.

    Reagovat
  • 7. 7. 2010 (9.18)
    Trvalý odkaz

    Snad konečně kroky od závislosti na ropě a k vyspělejším technologiím. Investice do moderních technologií umožní jejich další vývoj, decentralizaci zdrojů energie a snížení rizik výpadků. Hlavně vývoj technologií odopovídajících dnešním potřebám lidí po celeém světě. Od závislosti na několika dodavatelských firmách.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *