SolarWindow – průhledné solární články

Nedávno jsme na našem serveru psali o technologii, která může proměnit okna domů ve zdroje . Dnes se touto oblastí budeme zabývat znovu. Představujeme vám firmu s ne příliš originálním názvem New Energy Technologies (NET), která obohatila výzkum průhledných o svůj nejnovější produkt – průhledné SolarWindow.  

SolarWindow

Několik dní nazpět společnost představila funkční prototyp zařízení, které se skládalo z průhledného „skla“ o rozměrech 10,2 x 10,2 cm, jenž pohánělo miniaturní vrtulník (viz. obrázek).

Články SolarWindow pracují na principu tenkého filmu, na kterém dochází k přeměně na elektrickou energii.

Film se nanáší při pokojové teplotě na skleněný podklad (např. ) a umožňuje získávat energii jak z přirozeného, tak z umělého osvětlení.

SolarWindow

Přesný popis fungování zařízení není znám. Musíme si postačit s fádním vyjádřením společnosti, která říká: “Film nahrazuje neprůhledné kovy (používané ve většině solárních panelů) sloučeninou, která je ohleduplnější k životnímu prostředí.“

Na podporu svého řešení firma NET slibuje, že její přístup je mnohem lepší než obdobné technologie. Především proto, že funkční film se nanáší při pokojové teplotě a při aplikaci není nutné vakuum, jako u jiných řešení.

Avšak cesta od první tiskovky k životaschopnému produktu je dlouhá. Firem, které proklamovaly, že zrovna jejich řešení je nejlepší volbou, je na světě několik. Uvidíme, která společnost bude na konci cesty stát na pomyslném stupni vítězů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *