Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
22. 3. 2011 v rubrice energie

, největší světová softwarová společnost, kterou spoluzakládal, aktuálně skrze svou Jednotku digitální kriminality zničila největší světovou spamovou síť Rustock. Ta byla každý den schopna odeslat až 30 miliard spamových emailů.  

Microsoft Bill Gates


je dnes jedním z nejzásadnějších problémů internetu, který obtěžuje prakticky každého jeho uživatele. Každý z nás už někdy v emailové schránce narazil na prapodivné emaily nabízející nám zvětšení/zmenšení jakékoliv části těla nebo zázračné pilulky a všeléky.

Tyto emaily jsou odesílány rozsáhlou sítí infikovaných počítačů jako byl právě Rustock. Co je ale důležitější. Spam, tedy zcela neužitečné emaily, každý rok spotřebují kolem 33 TWh energie – na odeslání, zpracování, skladování. Jde o obrovské množství , které je spotřebováno zbůhdarma.

Rustock sestával celkem z 2 milionů počítačů po celém světě. Kritické bylo vyřadit z provozu řídící stroje. Toho Digitální kriminalistická jednotka dosáhla ve spolupráci s čínskými a nizozemskými kolegy a také farmaceutickou společností Pfizer a dalšími společnostmi, včetně univerzity ve Washingtonu.

Celosvětový objem spamu díky tomu poklesl o plných 39 %. To znamená ušetření celkem 13 TWh energie.

inhabitat
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
 1. Jarduk:

  Pane Nováku, jste opravdu vedle, jak ta jedle.
  1) MS není zodpovědný za Y2K. Byl to problém BIOSu, tedy něčeho, co je stejné pro Unix, W i Mac OS.
  2) Jestli nechcete dostávat spam, nebuďte idiot a svou adresu rozdávat, kde se dá.
  3) I když to budete dělat, dá se spamu předejít spamfiltry, které tu byly zmíněné.
  4) dodatek k flame: Doufám, že máte alespoň koupené akcie Applu, když už je tak obhajujete. Znám spoustu uživatelů Apple zařízení, ale jen jeden (profi grafik) ho opravdu umí využít. Pro ostatní je to jen o image, zřejmě včetně vás. Až vás příště budou tížit prachy, ozvěte se. Já jich nemám nikdy dost.

 2. miro novak:

  Flame war … To by sa tu niekto musel zamysliet. Ale naco? Urazat je predsa jednoduchsie. Mate to uz nacvicene z inych forov, pravda?

  peace … miro novak

 3. Andy:

  Pane Novaku. Jste asi pekny blb … Pouzivejte Linux nebo MAC OS a drzte pec. Nam osobne do firemni site chodi spamu mene jeste pred vstupem do firewall a antispam mechanizmu.

 4. Shal:

  Pane Nováku. MS není autorem BIOSu

 5. miro novak:

  killa, zaujimava logika. Ja som nevypil to pivo, to len moja ruka mi ho naliala do ust.

  peace … miro novak

 6. killa:

  y2k nezpusobil on.. byl to problem biosu ktery umely cas jen do roku 2000.. peac, lukas – killa (win)

 7. miro novak:

  Zaujimave, chvalit niekoho za odstranenie spamu, ked ten dotycny pan je vinnikom – autorom tak deraveho OS. To tu uz raz bolo. Ked nas Bill zachranoval pred rokom 2000. Pred chybou, ktoru zapricinil on sam.

  peac … miro novak (mac)

 8. Petr:

  Tedy skoro 50EJ/rok (1,5GW … „Temelín“). Pro 10Pspamů/rok je to 4kJ/spam (spalné teplo necelého gramu papíru).

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz