Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
20. 4. 2009 v rubrice Životní prostředí

spamO spamu, nevyžádané poště, která každý den plní stamiliony emailových schránek, už toho byla napsána spouta. Spam je zlo, věděli to už Monty Python, ale rozsah tohoto zla zjišťujeme teprve nyní. Nejen, že spam mrhá naším časem. Podle nejnovější studie (PDF) společnosti McAfee, známého výrobce antivirových programů, je spam zodpovědný za 33 mld. kWh , které jsou díky němu ročně promrhány. To znamená objem elektřiny, který za rok spotřebuje 2,4 mil. amerických domácností. Jeden jediný nevyžádaný email nepřímo emituje 0,3 gramu . Vzhledem k tomu, že jen za minulý rok bylo odesláno zhruba 62 bilionů nevyžádaných emailů, dělá to dohromady slušných 17 milionů tun oxidu uhličitého. Většina energie je podle studia promrhána v procesu prohlížení a mazání emailů, což může nejspíš potvrdit úplně každý, kdo nějaký email má. McAfee má samozřejmě na podobném výzkumu zájem, protože poskytuje software filtrující spam.

 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. software creator ;):

    In browsing for sites related to website hosting and specifically comparison hosting linux program website, your internet site arrived up. You happen to be a very smart person!

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz