Solární panely pomohou obětem zemětřesení v Japonsku

Skvělým příkladem jak toho jak můžou obnovitelné zdroj energie pomáhat v krizových situacích je aktuálně . připravuje společně s firmou Shin-Kobe Electric Machinery celkem 250 pro zaslání do oblastí postižených . Ve spolupráci s japonským ministerstvem obrany plánují obě společnosti uvést všechny systémy do provozu v nouzových obydlích od 25. března.  
sharp solární systémy

Od prvních okamžiků katastrofy přemýšlelo vedení společnosti Sharp nad tím, jak by mohly být jejich solární systémy užitečné. Ve spolupráci s firmou Shin-Kobe Electric Machinery a dalšími obchodními partnery byl Sharp schopen velmi rychle sestavit vhodný solární systém určený pro katastrofou postižené oblasti.

Až donedávna byla jakákoliv doprava zásilek do postižených oblastí velmi obtížná. To se ale nyní změnilo s novým systémem přepravy zboží zavedeným japonským ministerstvem obrany na žádost vlád jednotlivých prefektur, a proto jsou společnosti, jako je , schopny posílat vlastní humanitární pomoc.

Solární systém určený pro oblasti postižené katastrofou je samostatný generátor elektrické energie, který se skládá ze Sharp, Shin-Kobe Electric Machinery a řady zásuvek se střídavým proudem. Vyrobená elektrická energie může být použita například pro dobíjení baterií .

Hlavním účelem těchto solárních systémů je pomoci lidem nacházejícím se v postižených oblastech, kde obnovení veřejných dodávek elektrické energie může ještě nějakou dobu trvat.

Společnost Sharp vyjadřuje své nejhlubší sympatie všem lidem postiženým v oblasti Tóhoku (na japonském pobřeží Tichého oceánu) a věří v co nejrychlejší obnovu všech postižených oblastí.

tisková zpráva

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *