LED žárovky – 10 důvodů pro moderní osvětlení

zavedla zákaz prodeje klasických . Ten je aplikován postupně a letos zmizí z pultů nejrozšířenější 60W žárovky. Místo nich mají lidé kupovat , např. typu . Ty nabízejí mnohonásobně nižší spotřebu i životnost.  

úsporná žárovka Pharox 60 LED

 • LED žárovky = nový trend

  Bezesporu lze konstatovat, že LED světla jsou moderním zdrojem osvětlení. Pokud tedy chcete jít s dobou a být takzvaně „cool“, alespoň jedna LED žárovka by u vás doma neměla chybět.

 • Snižující se cena LED světel

  S rostoucí konkurencí i objemem prodeje na evropském trhu se setrvale snižuje i cena LED žárovek. Ceny se z řádů stovek korun dostávají na desítky korun a budou se dále snižovat.

 • Extrémně dlouhá životnost LED světel

  Výrobci uvádějí 20 000 – 50 000 hodin provozu LED žárovky, vybírejte však pečlivě, je bezpodmínečně nutné, aby byla LED žárovka kvalitně vyrobena a produkovala minimální teplo, které jako jediné snižuje její životnost.

 • Úspora s LED světlem
  
Běžně platí tato rovnice: 40W žárovka = 35W halogen = 11W úsporná = 4W LED žárovka.

  Jednoduchý výpočet: Pokud nahradíme běžnou žárovku 100W LED žárovkou, odpovídající je výkon cca 10W (cca 1 000 Kč pořizovací cena) a úspora na hodině svícení je 0,40 Kč.

  Není pak těžké spočítat, aby se LED žárovka zaplatila tak musí svítit 2 500 hodin, což je 3,5 hodiny denně po dobu dvou let. Při udávané životnosti 20 000 hod bude svítit 15,5 roku takže další úspora je pak zjevná).

  Shrnutí: – investice do LED žárovky = návratnost 2 roky!

 • Široká škála rozměrů

  LED světla se vyrábí ve velmi široké škále rozměrů. Od minimalistických LED svítidel po velké lampy pro pěstírny rostlin.

Další tipy si můžete přečíst na webu 3Energy.cz!

Sdílet:

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.