Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
13. 1. 2012 v rubrice Domy

, přelomové hudební zařízení, bylo uvedeno na trh v roce 2001. Jedním z lidí bez kterých by tento unikátní hudební přehrávač nevznikl je vedle fenoménu jménem Jonathan Ive, také Tony Fadell. Ten před časem ze společnosti odešel a založil novou firmu Nest. Jejím prvním produktem je chytrý termostat.

Nest - chytrý termostat Tonyho Fadella, tvůrce iPodu a iPhone, foto: Nest

Nest - chytrý termostat Tonyho Fadella, tvůrce iPodu a iPhone, foto: Nest

Chytré je dnes kde co. (Fadell byl klíčovou osobou také při vzniku iPhone), , chytrá , chytré všechno. Chytré termostaty ale zatím nikdo propagovat nezačal. Popravdě, vyjma profesionálních instalatérů málokdo vůbec o slovo termostat během dne zavadí.

„My jsme si taky mysleli, že termostaty jsou o ničem,“ začíná svou prezentaci úderem na hlavičku společnost Nest. „Až do doby než jsme zjistili, že mají vliv až na polovinu našeho účtu za ,“ dodává Nest vzápětí.

Údajně až 10 % spotřeby energie v amerických domácnostech je kontrolováno termostaty. Problém je, že spousta lidí na svůj termostat po prvních pár nadšených dnech jeho využívání naprosto zapomíná – dům se tak přetápí, nebo naopak zbytečně ochlazuje.

Chytrý termostat Nest má právě tomuto zabránit. Během prvních pár dnů, kdy si jej budete nastavovat podle své libovůle, se naučí a zapamatuje si vaše chování a nastavení, které po něm v tom kterém období vyžadujete.

Následně už není třeba se o nastavování termostatu starat, sám vám připraví co nejkomfortnější prostředí. To znamená, že váš dům už by se neměl přehřívat nebo podchlazovat, což znamená vyšší komfort i ušetřenou energii.

Cena chytrého termostatu Nest je $249. Navíc jej lze propojit s aplikací pro chytré mobily jako nebo a nastavovat si domácnost pohodlně vzdáleně.

tisková zpráva
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Dejv:

    pár videí o instalaci a nastavení http://support.nest.com/

  2. Dejv:

    Oceňuji hlavně design a možnost ovládání přes android nebo iphone aplikaci. Pokud by byla možnost přes telefon nakonfigurovat i týdení program, zapnutí nebo vypnutí topení nebylo by ani potřeba točit kolečkem abych naučil termostat kdy chodím spát :) Telefon má přece jen člověk pořád po ruce.

  3. Valentin:

    Ak to je kvalita ako Apple bude to super. Kto ho dováža?

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz