U Amazonu si můžete pronajmout stádo koz

Společnost Amazon rozšiřuje dosavadní nabídku poskytovaných služeb. Už dávno to není jen zásilková a doručovatelská firma, ale gigant, který je schopen zprostředkovat téměř cokoliv. Pokud se například vyskytujete v okolí města Seattle, můžete si u Amazonu dokonce objednat i přírodní sekačku na trávu. Stádečko koz.

„Nabídka služeb kozího stáda je prozatím vázána jen na okolí města Seattle.“ Zdroj: Amazon
„Nabídka služeb kozího stáda je prozatím vázána jen na okolí města Seattle.“ Zdroj: Amazon

V Amazonu si zvláště v posledních letech zakládají na naplňování vizí udržitelnosti. Ačkoliv není problém si u nich objednat nejmodernější robotickou sekačku, která vám trávník před domem poseká a doslova učeše s přesností na milimetry, u sídla vedení spoléhají na přírodní přístup.

Kozy mají s vypásáním nepřekonatelné zkušenosti a jsou schopny poradit si i v náročném terénu. A hlavně je to perfektní reklama, protože vidět naživo organizované stádečko koz je ve velkých městech USA skutečně zážitek.

O službu, která zatím běží v testovacím režimu, projevují zájem především jiho-kalifornská města, ale není prý problém si objednat kozy z Amazonu i pro obyčejnou domácnost. Vypásací služba umožňuje objednávku na jednu, tři, šest koz nebo rovnou vícehlavé stádo, na dobu několika dní.

Třeba když se Vám rozbila sekačka, nebo ji jen nechcete vytahovat z garáže. A jak napovídá dosavadní úspěch projektu, Amazon v reálných obrysech zvažuje přenesení služby i do jiných regionů.

Jaké má „kozí řešení“ výhody? Zbavíte se bylinného porostu, aniž byste museli zamořovat sebe a své okolí herbicidy. Ostatně, 95 % těchto chemických likvidátorů trav končí poté, co odvedou svou práci na vegetaci, v půdě a vodě. Vypásání je také účinnou prevencí požárů.

Tím, že vypasením z podrostu zmizí zasychající vegetace, se výrazně sníží potenciální riziko vzniku ohně. To možná nehraje význam na jednom dvorku nebo předzahrádce, ale na úrovni parku nebo příměstského lesa už je to znát.

Jen těžko si lze představit více „eco-friendly“ přístup k likvidaci trávy, než vypásání. Navíc celé stádo průběžně nechemickou cestou vypásaný pozemek hnojí. O zvířata z Amazonu nemusíte mít strach, je jim poskytována ta nejlepší péče. A dokáží si poradit i s obtížným plevelem, jako je třeba lehce jedovatý břečťan.

Zažívání rohatých sekaček ale problémy nedělá. A pochopitelně, největší výhodou zůstává sympatická cena: ušetříte až 50 % nákladů, ve srovnání se zapracováním techniky a lidské práce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *