Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
9. 7. 2009 v rubrice Spotřebiče

Půlhodinové sekání trávy klasickou benzinovou sekačkou údajně vypustí do ovzduší zhruba stejné množství emisí, jako 200 km ujetých klasickým . Emise a hluk jsou tím, co obtěžuje u klasických sekaček nejvíc. Na druhou stranu, klasické ruční sekačky se odváží využívat jen málokdo. V Americe.
ruční - solární sekačka trávy
A tak je tu průmysový designér Frank Deveson a jeho nový vynález – sekačka na ruční a zároveň solární pohon. V podstatě je založena na klasické bubnové sekačce doplněné o a . Jakmile do ní zatlačíte, elektromotor ji popožene vpřed. Dobíjení baterií pomáhají také integrované . Mimochodem, solární sekačku předvedla už Husquarna.
ruční - solární sekačka trávy

ecofriend
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
 1. MTabulka:

  A berete v úvahu nějaké filtry, nebo tak? Jestli náhodou to CO2 nejde rovnou do ovzduší v mnohem větší koncentraci, než u auta.

 2. anonym:

  takže chcete říci. že NORMÁLNÍ sekačka žere stejně jako auto při rychlosti 400 km/h
  (30 minut…200 km
  60 minut… 400 km)

  sekačky jsou už nějakou dobu na světě, a dnes na tom nejsou tak, jak když první auta měla spotřebu
  100 l/100 km…?

  • hariprasad:

   To je přehnané, 5KW sekačka spotřebuje kolem 2-3,5l benzínu na hodinu (350g/kWh), podle toho, jak je to starý výrobek a jak dobře je seřízená. Možná, že by se vám povedlo u nějaké hodně neudržované dosáhnout řekněme i 4-5l/h. :-)

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz