The Ginger Ninjas – ekokapela jede turné na kolech

Návštěvníci letošního ročníku festivalu Rock for People mohli vidět spoust hudebních hvězd. Možná si mezi nimi všimli také malé neznámé kapely The Ginger Ninjas. Američané hrají nejen příjemnou muziku, ale především podnikají výjimečná turné – vozí sebe i svůj aparát na jízdních kolech.   

The Ginger Ninjas bylo na Rock for People vidět už před začátkem festivalu a pak v jeho průběhu, kdy si jen tak jammovali po celém areálu. Koncert byl součástí jejich turné po Evropě, kterou projíždějí na kolech.

A nejen to, také celý koncert je poháněn „obnovitelnou“ energií vyráběnou tak, že někteří členové kapely nebo dokonce fanoušci prostě šlapou na speciálně upraveném . Frontman Kipchoge Spencer odmítá cestovat , místo tohou využívá a , když není zbytí, naloží aparát na .

Zejména ve se začíná rychle uchytávat kultura tzv. bicyklových hudebních festivalů. Více se o tom můžete dozvědět na stránkách The Ginger Ninjas, stejně jako si poslechnout jejich hudbu, podívat se na videa atd. Kapela aktuálně vydává desku Golden Bubble, kterou shodou okolností nechala vylisovat v .

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *