Toyota instaluje tenkovrstvé fotovoltaické články

Tadashi Arashima, prezident Toyota Motor Europe, společně s vlámským ministrem energetiky Freyem van der Bosschem v Belgii oficiálně otevřeli novou solární elektrárnu. Ta se nachází na střeše TPCE, obrovského skladu náhradních dílů.   
solární elektrárny - Toyoty TPCEInstalace je výjimečná tím, že 80 000 metrů čtverečních bylo pokryto tenkovrstvými solárními články. Investice za sedm milionů euro má skladu zajistit 15% až 20% celkové roční spotřeby elektřiny.

Pan Arashima samozřejmě mluvil o tom, jak je šťastný, že se celý ten projekt materializoval. Řekl zároveň, že je jednou ze součástí 360°přístupu . Automobilka chce, aby nejen její automobily vypouštěly co nejméně emisí, ale také budovy, a další.

Ministr energetiky byl přítom z toho důvodu, že Toyota samozřejmě dostala na celou solární elektrárnu vládní dotaci. „Díky tomuto kroku můžeme zlepšit kvalitu ovzduší a zlepšit ,“ řekl van der Bossche.

blogmotori.com

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Jeden myslel na “Toyota instaluje tenkovrstvé fotovoltaické články

 • 4. 4. 2010 (6.06)
  Trvalý odkaz

  TOYOTA bola je aj bude vždy príkladom pre ostatných.Každý inteligentný človek si urobí na autá TOYOTA http://www.toyota.com aj tak vlastný názor.

  Skúsenosti sú skúsenosti

  Kvalita je kvalita

  http://www.hybrid.cz je tiež vzorom,ako sa správne podávajú informácie

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *