Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
2. 4. 2010 v rubrice Solární energie

Tadashi Arashima, prezident Toyota Motor Europe, společně s vlámským ministrem energetiky Freyem van der Bosschem v Belgii oficiálně otevřeli novou solární elektrárnu. Ta se nachází na střeše TPCE, obrovského skladu náhradních dílů.   
solární elektrárny - Toyoty TPCEInstalace je výjimečná tím, že 80 000 metrů čtverečních bylo pokryto tenkovrstvými solárními články. Investice za sedm milionů euro má skladu zajistit 15% až 20% celkové roční spotřeby elektřiny.

Pan Arashima samozřejmě mluvil o tom, jak je šťastný, že se celý ten projekt materializoval. Řekl zároveň, že je jednou ze součástí 360°přístupu . Automobilka chce, aby nejen její automobily vypouštěly co nejméně emisí, ale také budovy, a další.

Ministr energetiky byl přítom z toho důvodu, že Toyota samozřejmě dostala na celou solární elektrárnu vládní dotaci. „Díky tomuto kroku můžeme zlepšit kvalitu ovzduší a zlepšit ,“ řekl van der Bossche.

blogmotori.com
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Peter Durdy ml.:

    TOYOTA bola je aj bude vždy príkladom pre ostatných.Každý inteligentný človek si urobí na autá TOYOTA www.toyota.com aj tak vlastný názor.

    Skúsenosti sú skúsenosti

    Kvalita je kvalita

    www.hybrid.cz je tiež vzorom,ako sa správne podávajú informácie

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz