Freedomek se po čtyřech letech vrací do Prahy

Před čtyřmi lety vzbudil na Václavském náměstí rozruch. Prototypem minimalistické dřevostavby prošlo tehdy 25 tisíc lidí. Nyní se Freedomek vrací do Prahy. V průběhu následujících čtyř dnů ho mohou návštěvníci zhlédnout na mezinárodním stavebním veletrhu For Arch v Praze.

Freedomky jsou designově promyšlené minimalistické dřevostavby. Bydlení v nich je nízkoenergetické a nízkonákladové a téměř bezúdržbové. Freedomky splňují i ty největší nároky na estetické funkční bydlení na malé ploše. Jsou jedinečné svým přístupem k myšlence moderního a svobodného bydlení, unikátním designem a použitými technologiemi.
Freedomky jsou designově promyšlené minimalistické dřevostavby. Bydlení v nich je nízkoenergetické a nízkonákladové a téměř bezúdržbové. Freedomky splňují i ty největší nároky na estetické funkční bydlení na malé ploše. Jsou jedinečné svým přístupem k myšlence moderního a svobodného bydlení, unikátním designem a použitými technologiemi.

Po skončení veletrhu se Freedomek natrvalo otevře pro veřejnost na rozhraní Troji a Libně v ulici Nad Rokoskou. Freedomky tak zahajují svou pražskou kampaň ve spolupráci se společností Bohemian Estates International s.r.o, která se stala výhradním obchodním zástupcem rezidenčních Freedomků pro ČR.

Že 37 m2 může být dost na pohodové bydlení se spoustou prostoru a že designová dřevostavba může být zároveň nízkonákladová, se mohou přesvědčit návštěvníci veletrhu For Arch. Technologicky unikátní Freedomek vybavený převážně nábytkem IKEA si tam mohou prohlédnout od 16. do 20. září u vstupu A1 na venkovní ploše 1V.

Koncept svobodného bydlení se do Prahy vrací po čtyřech letech. V roce 2010 jej na Václavském náměstí představili autor myšlenky Jiří Brosch a architekt Marek Jan Štěpán. Tehdy šlo o tzv. model S s dispozičním řešením 1+kk. Freedomky se mezitím rozrostly až do velikosti 4+kk a dnes slouží také jako bydlení pro rodiny s dětmi.

Autor myšlenky Jiří Brosch a architekt Marek Jan Štěpán představili veřejnosti prototyp Freedomku už v říjnu 2010. Na Václavském náměstí, kde stál v rámci akce Architecture Week, vzbudil velký zájem – prošlo jím 25 tisíc lidí.
Autor myšlenky Jiří Brosch a architekt Marek Jan Štěpán představili veřejnosti prototyp Freedomku už v říjnu 2010. Na Václavském náměstí, kde stál v rámci akce Architecture Week, vzbudil velký zájem – prošlo jím 25 tisíc lidí.

„Koncept Freedomků stále rozvíjíme o nové možnosti a směry jeho využití. Jednotlivé moduly lze skládat a vzájemně propojovat. Freedomek tak můžete využít nejen jako bydlení, ale také pro obchod, kavárnu či provozovnu například kadeřnictví nebo třeba zázemí pro golf,“ uvedla Petra Němečková ze společnosti Freedomky.

Na veletrhu For Arch Freedomky představí doposud nejúspěšnější model M s dispozičním řešením 2+kk. Ty stojí například u Mušovských jezer, kde Hotel Termal využívá pět Freedomků k ubytování svých hostů. Na veletrhu For Arch Freedomky ukážou nový model M s pergolou.

Freedomek je vyroben z 95 % ze dřeva. Jeho nosná konstrukce z lepeného dřeva má přesné spoje podle švýcarského patentu. Zateplení tvoří dřevovláknitá izolace, která má vynikající fázový posun „den-noc“. Plášť´ Freedomku je difuzně otevřený, fasáda je zpracována ze severského modřínu.

Vytápění domu je možné více způsoby od designového lihového krbu až po tepelné čerpadlo. Úsporu elektrické energie při vytápění zajišťují tepelně-izolační vlastnosti stěny, jejíž tloušťka 30 cm odpovídá tepelně-izolačním vlastnostem cihlové stěny o šířce 3,6 metru. 

Moderní design a účelně a funkčně navržený interiér ocení zejména lidé, kteří nechtějí žít v panelácích a touží po domku s výhledem do zeleně, zároveň s minimálními finanční náklady na jeho pořízení a provoz.

tisková zpráva

10 komentářů: „Freedomek se po čtyřech letech vrací do Prahy

 • 6. 1. 2015 (22.25)
  Trvalý odkaz

  Rodine domy su symbolom neohladuplnosti envirome
  ntalnej.Bytove kompexi vybavene od A po Z.Kuchine
  zaniknu v bytoch lebo spotrebyce nie su vyuzite
  na maximum a nahradia ich profesionalne gastronom
  icke restauracie Bio.Usetry sa vela energie,surov
  in,vody,atd.Narastie nezamestnanost technicka.Ura
  dy prace zaniknu atd.nahradi ho dobrovolny system
  prace pridelovany z pocitacom.Hotovost zanikne a
  nahradi ju zakladny prijem nepodmieneny.Spotreba
  bude kontrolovana.Zivotnost materialov sa rapidne
  predlzi.Blahobyt casu bude sustredeny na zdravi
  e a psichiku a stym sa useria dane atd.Zelena
  ekonomika pre kazdeho a nie pre vyvolenych .
  Obcan zo Slovenska z Nitry.Dobrovolnik SHO.

  Reagovat
  • 6. 1. 2015 (23.53)
   Trvalý odkaz

   Valeriane, ten formulář zalamuje, nemusíte to provádět ručně.

   Nemyslím si že vaše vize je možná už jne protože nikdo a zopakuji ještě jednou NIKDO z vysokých hráčů nedovolí existenci základního příjmu nepomíněného, který by ohrozil jejich příjem. Vaše vysněné obytné komplexy možná budou, ale budou to spíše opravdu takové věci jako se objevují v Asijských zemích, kde máte pár m2.

   To že by byly restaurace s biopotravinami se nsetane, spíše při nárustu nezaměstnanosti, když stroje budou opět využity pro otevření nůžek, dojde k rozvoji produkce těch nejlěvnějších a nejvýnosnějších, tedy GMO plodin. Ano ty restaurace asi budou a i kontrolovaná spotřeba bude, ale nemyslete si že to bude ve prospěch běžných lidí.

   Aby lidé mohli žít dle vaší utopistické představy, musel byste změnit samu podstatu myšlení, která je stále veskrze zvířecí ovládaná pudy. Vemte si co dělají lidé, kteří nemají práci a mají hromady volného času. Moc prospěšné to v 90% není.

   Váš text mi lehce připomíná vize jednoho německého filosofa oblíbeného kdysi v Rusku, taky mu to dojelo na lidech.

   Reagovat
 • 17. 10. 2014 (19.49)
  Trvalý odkaz

  Free domky jsou pekne predrazeny, az za to budete chtit normalni penize, tak se da o tom uvazovat.

  Reagovat
  • 30. 12. 2014 (8.42)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den paní Szabová
   Na našich stránkách najdete tři domky Flexibile a taktéž tradiční domky Rosa , Robinia.domy mají mimořádně kvalitní izolaci, tepelná ztráta je 3-5 kW.Nově jsme zařadili podlahové topení propojené s krbovou vložkou s vodním pláštěm.
   V případě zájmu nás neváhejte oslovit.
   Přejí vše nejlepší do Nového roku 2015.
   Sikora Jiří- http://www.atiss.cz

   Reagovat
 • 22. 9. 2014 (19.57)
  Trvalý odkaz

  Připravujeme alternativu, tak aby se jednalo o dům, nikoliv o buňku. Dům bude uvnitř variabilní, od 67 m2 podlahové plochy. Cena na klíč modelu Flexible 1 bude 1,4 mil Kč +DPH včetně základů.
  Více na http://www.atiss.cz

  Reagovat
 • 18. 9. 2014 (18.58)
  Trvalý odkaz

  A cena? „minimálními finanční náklady na jeho pořízení a provoz“ je nicneříkající fráze, ale asi nebude právě lidová

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *