Karlín má stylový nový nájemní dům AFIHOME

Developerská společnost AFI Europe právě zkolaudovala již druhý projekt nájemního bydlení v tuzemsku: AFIHOME Karlín. Objekt na rohu ulic Thámova a Pernerova, za jehož architektonickým návrhem stojí ateliér Bevk Perović arhitekti, je členěn do několika vzájemně ustupujících celků. Vznikl citlivou rekonstrukcí dvou původních budov z počátku 20. století, které doplnila novostavba dosahující do výšky 10 nadzemních podlaží. Zatímco horní patra jsou určena výhradně pro rezidenty, v přízemí nechybí maloobchodní jednotky pro širokou veřejnost, které rozšíří již tak bohatou nabídku v okolí stanice metra Křižíkova o další obchody a služby. Součástí rezidence je také dvůr s prostorem pro posezení v udržované zeleni. Generálním dodavatelem stavby byla společnost Imos Brno. Celková investice AFI Europe přesáhla 1 miliardu korun. Aktuálně se developer chystá všech 172 bytů v dispozicích od 1+kk do 4+kk kompletně zařídit pro nové nájemce. Ke stěhování budou připravené na jaře příštího roku.    

„Křižíkova ulice se vloni zařadila mezi nejvíce trendy ulice světa, když se v žebříčku prestižního magazínu Time Out umístila na 11. příčce. Její atmosféra je skutečně unikátní: secesní architektura se zde mísí s moderní výstavbou stejně neotřele, jako tu vznikají lokální podniky lákající na nejrůznější dobroty či kulturní program. Navíc leží přímo u úpatí zeleného vrchu Vítkov, který pro změnu vybízí k procházkám v zeleni. Osobně věřím, že AFIHOME Karlín do celé lokality nejen krásně zapadá, ale úspěšně přispěje k její neustále rostoucí popularitě,” komentuje Elena Pisotchi, obchodní a marketingová manažerka AFI Europe.  

Karlín vyniká hned v několika ohledech. Centrum města je odtud vzdáleno pouhé dvě zastávky metrem anebo pět minut jízdy automobilem, takže nabízí vynikající dopravní spojení. Zaujme také širokým spektrem volnočasových aktivit v blízkém okolí: nachází se zde kino Atlas, komplex Kasárna Karlín s možností sportovního a kulturního vyžití či sociálně-kulturní centrum Přístav 18600. Navíc nedávno zrekonstruovaný Negrelliho viadukt se již brzy stane domovem řady obchůdků a kulturních prostor, které vzniknou pod jeho oblouky.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *