Tepelná čerpadla: úsporné a ekologické vytápění

Zajímá vás možnost, jak být nezávislí na fosilních palivech a ušetřit rodinný rozpočet za vytápění? Seznamte se s moderním způsobem vytápění.

Tepelná čerpadla Viesmann jsou úsporná a šetrná. foto: Viesmann
Tepelná čerpadla Viesmann jsou úsporná a šetrná. foto: Viesmann

Tepelná čerpadla Viessmann

Tepelná čerpadla Viessmann vynikají svou kvalitou. Jsou první volbou, pokud si přejete spojit úsporu nákladů na vytápění a ekologickou výrobu tepla. Jedná se o inovativní způsob vytápění, který je vysoce účinný a úsporný zároveň.

Tepelné čerpadlo navíc můžete ovládat kdykoliv a kdekoliv pomocí aplikace Viessmann Vitotrol, která je k dostání pro mobilní zařízení s operačním systémem iOS i Android. Ovládání je jednoduché, intuitivní a pohodlné.

Úsporné vytápění

Stejné množství tepla tepelné čerpadlo dodá s výrazně nižšími provozními náklady než např. plynový kotel. Díky využívání tohoto tepelného zdroje si můžete navíc zažádat u svého dodavatele elektrické energie o zvýhodněnou sazbu.

Doba návratnosti investice se tak ještě více zkracuje. Zajímá vás, jak moc plýtváte tepelnou energií? Využijte jednoduchý kalkulátor, který vám spočítá, jaké řešení by pro vás bylo nejvýhodnější.

Ekologické vytápění

Velkou výhodou tepelného čerpadla je jeho nezávislost na fosilních palivech. Řadí se mezi alternativní zdroje energie, neboť využívá teplo z okolního prostředí (vody, vzduchu nebo země) a převádí ho na vyšší teplotní hladinu. S tepelným čerpadlem odpadá závislost na oleji či plynu, tím aktivně přispějete ke snížení CO2 a k ochraně životního prostředí.

Tepelná čerpadla vzduch-voda

Tato tepelná čerpadla využívají jako primární zdroj energie venkovní vzduch nebo odpadní vzduch. Jejich výhodou jsou nižší pořizovací náklady a nenáročná instalace.

Tepelná čerpadla země-voda

Vysoce účinné tepelné čerpadlo země/voda využívá jako primární zdroj energie půdu, buď pomocí zemních kolektorů, nebo zemních sond.

placená inzerce

Jeden myslel na “Tepelná čerpadla: úsporné a ekologické vytápění

  • 30. 7. 2016 (21.57)
    Trvalý odkaz

    Ano, článek o tom na jakým principu t. čerpadla pracují – už pěknou řádku let je to známo, krátká reklama a ? Kromě reklamy není tento článek nijakým přínosem :-(

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *