Užijte si placenou dovolenou v zahraničí – hlídejte cizí dům!

Nevyšly vám letos úspory na dovolenou? Nebo ji nechcete strávit ve sterilních podmínkách hotelu či ubytovny a dáváte raději přednost větší interakci s exotickým okolím?

„Domek, kde můžete strávit svou příští dovolenou i vy.“ Zdroj: TreeHugger.com
„Domek, kde můžete strávit svou příští dovolenou i vy.“ Zdroj: TreeHugger.com

Nehledáte nakonec jen levný způsob, jak si zajistit ubytování na cestách? Na všechny tři otázky existuje nečekaně jednoduchá odpověď: vyzkoušejte Housesitting.

Podoba tohoto termínu s babysittingem, tedy hlídáním cizích dětí za peníze (nebo pro vlastní dobrý pocit), není náhodná. Stejně tak jako potřebují tu a tam zmizet rodiče do víru kultury velkoměsta a zanechávají doma své ratolesti v péči „hlídačů“, každý rok narůstá počet lidí, kteří nechtějí nechat své rodinné sídlo bez dozoru.

Důvodů mohou mít celou řadu: je zapotřebí zalévat květiny, krmit králíky, utírat prach na obrazech nebo dohlížet na to, aby hlídacímu pejskovi nebylo smutno. A tady nastupují housesitteři, „hlídači“ domů.

Tato praxe se pochopitelně hojně rozšířila v západních zemích, ale v poslední době na ni stále častěji narazíte i v daleké Číně, případně Austrálii. Majitelé domu prostě z různých důvodů potřebují, aby v domě někdo zůstal, a je tedy jen na Vás, jaké místo si pro svou placenou dovolenou vyberete.

Zkušení housesitteři se shodují na tom, že během „hlídání“ domu se rozhodně nepředřete. V zásadě splníte několik jednoduchých úkolů každý den, a jinak můžete volný čas trávit dle své chuti.

A právě proto, že house-sitteři bývají najímáni k hlídání izolovaných venkovských sídel, není o zábavu nouze. Dočasně opuštěné šlechtické sídlo někde na mlhavých blatech? Luxusní vila v Alpách, nebo domek na pobřeží moře?

Vybírat svou prázdninovou destinaci můžete na celé řadě specializovaných webů (například Trusted Housesitters, Nomador, Mind My House, Housecarers, Luxury Housesitting), a když váš profil majitele domu osloví, máte vybráno.

Pochopitelně, že majitelé domů preferují prověřené profily, za kterými již stojí řada pochvalných hodnocení (než vás nechají hlídat rodinný archiv whiskey). Ale jednou začít musíte, ne?

Jeden myslel na “Užijte si placenou dovolenou v zahraničí – hlídejte cizí dům!

  • 29. 2. 2024 (9.37)
    Trvalý odkaz

    My nejraději jezdíme na dovolenou obytňákem. Každý rok využíváme firmu na pronájem obytných aut, abychom byli na dovolené svým pánem. Tenhle způsob dopravy nám umožňuje naprostou svobodu pohybu a nezávislost na ubytovacích zařízeních. Mohli jsme se zastavit kde se nám líbilo, ať už u osamělé pláže nebo v malebné horské vesnici.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *