Tropický ostrov uprostřed Evropy

Na úvodním obrázku můžeme vidět obrovský hangár, ve kterém se ještě nedávno stavěly obří . Avšak nyní je vše jinak. Z obří montážní haly se stal tropický ráj s největším krytým bazénem a vodním parkem na světě. Pokud chcete na dovolenou letět do tropických krajin, nemusíte cestovat daleko. Stačí nasednout do svého a zajet do německé spolkové země Braniborsko, pouze 60 kilometrů od Berlína!  
tropický ostrov
Obrázek: Tropic Island

Hangár byl původně postaven pro stavbu obřích . Bohužel projekt ztroskotal a vlastník haly zbankrotoval. Unikátní dílo si ale našlo nového majitele v podobě Malajské společnosti, která se rozhodla přenést část své země do srdce Evropy.

Nový majitel zachoval celou konstrukci, jen na jedné straně odstranil ocelové plátování a nahradil jej průhledným plexisklem. Avšak ty nejzajímavější změny se udály uvnitř ocelové kopule.

tropický ostrov
Obrázek: Tropic Island

Na ploše 66 000 m2 (osm fotbalových hřišť) bylo vysazeno přes 50 000 stromů a rostlin. Ty největší stromy dosahují výšky až 18 metrů.

Jako na každém pořádném ostrově naleznete i zde přes 200 metrů dlouhou písečnou pláž a stylovou napodobeninu thajské vesničky. Slaměné domky jsou na zakázku vyrobené přímo v , Bali a Borneu.

tropický ostrov
Obrázek: Tropic Island

Pokud vás začne nudit procházet se tropickou vesnicí, nebo sledovat domorodé představení, můžete zkusit se na vše podívat z jiné perspektivy. Stačí nasednout do malého balónu a vznášet se 55 metrů nad zemí.

Pokud máme být k něčemu kritičtí, tak je to pravděpodobně velké množství energie, které je nutné k udržování „tropického ostrova“ v chodu. Avšak na druhou stranu, cesta 10 000 lidí na druhou stranu planety není rovněž zrovna energeticky nenáročná akce.

3 komentáře: „Tropický ostrov uprostřed Evropy

  • 9. 9. 2011 (20.10)
    Trvalý odkaz

    hybrid objevil ameriku. to tady už je nějaký ten pátek ;-)

    Reagovat
  • 9. 9. 2011 (18.36)
    Trvalý odkaz

    Tak to dopadá když stát místo toho aby podporoval progresivní projekty jako byl právě Cargolifter lije bilióny do nesmyslů typu oze. Pokud to bude pokračovat i nadále, Německo skončí jako tento projekt.

    Reagovat
  • 8. 9. 2011 (9.53)
    Trvalý odkaz

    Moc pěkné, ale vadí mi na tom ten všudypřítomný výhled na ocelové monstrum místo slunečné oblohy.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *