Britové propadli soutěži ‚Největší idioti na žebřících‘

Na světě existuje jistě ohromné množství spolků nejrůznějšího určení, které odráží vrozenou lidskou společenskou potřebu družit se. Ale jen málokterý si získal tak nečekanou publicitu, jako britská Ladder Association.

Ukázka za archivu možných šampionů na stránkách LadderAssociation. Zdroj: LadderAssociation
Ukázka za archivu možných šampionů na stránkách LadderAssociation. Zdroj: LadderAssociation

Sdružení výrobců a majitelů-uživatelů žebříků sice funguje v Anglii bez povšimnutí od roku 1947, ale teprve loni vyhlásilo veřejnou fotografickou soutěž „Největší idioti na žebřících“, které nebývale nastartovalo jeho popularitu.

Organizace, která sdružuje každodenní uživatele dvou milionu žebříků, štaflí a stoupáků, včetně jejich výrobců, se dlouhodobě snaží o propagaci zásad bezpečnosti práce. Ale teprve soutěž s veřejným hlasováním a fotografickými příspěvky od nečlenů dokázala, čeho jsou vlastně lidé schopni.

Cameron Clow, předseda Ladder Association k tomu dodává: „Soutěž s fotkami jsme původně rozjeli jen jako doplňující součást kampaně Výměna žebříků, která měla uživatele upozornit na to, že se při práci na starých žebřících mohou zranit, a že je přitom mohou se slevou vyměnit za nové a bezpečnější modely.“

Příchozí snímky zachycovaly ty nejhorší noční můry zaměstnanců zdravotních pojišťoven, školitelů bezpečnosti práce i praktických lékařů.

Měli jsme za to, že když za poslední desetiletí poklesla hlášení o nehodách na žebřících o 30 %, že se nám naše práce daří,“ říká Clow. „Ale evidentně nás čeká ještě spousta práce.“ Se svými příspěvky se do soutěže a hlasování můžete zapojit i vy na stránce Ladder Association.

3 komentáře: „Britové propadli soutěži ‚Největší idioti na žebřících‘

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *