Podmořský hotel v Dubaji podruhé

Polská firma Deep Ocean Technology (DOT) poodkryla roušku tajemství, která se vznášela nad projektem výstavby podmořského hotelového centra v Dubaji. Tím padla dlouhá bariéra mýtů, které se kolem stavby obytných podvodních disků vznášely. Není to totiž poprvé, co se o podobných stavbách v království ropy u Perského zálivu mluví.

Na hladině zůstane jen malý přístav a helipad pro hosty, vše ostatní zůstane skryto v hlubinách. Zdroj: deep-ocean-technology.com
Na hladině zůstane jen malý přístav a helipad pro hosty, vše ostatní zůstane skryto v hlubinách. Zdroj: deep-ocean-technology.com

Neúspěšným předchůdcem neobvyklého nápadu byl v roce 2006 projekt Hydropolis. S odhadovanými náklady 300 milionů dolarů měl být jedním z nejdražších hotelů světa. Jeho součástí mělo být i hlubinné výzkumné centrum mořského života nebo špičková ordinace plastické chirurgie. Z realizace však nakonec sešlo.

„Water Discus Hotel“ se od původního projektu v mnohém poučil, přesto si však bude i tento projekt zakládat na vizi bydlení hraničící se sci-fi filmy. Jednotlivé sloučené disky propojené výtahovými šachtami mají sahat do hloubky 21 pater. Nabízet bude exotické výhledy na život pod hladinou z prosklenných, tvrzeným sklem opatřených dvoulůžkových pokojů. Vzpomínáte na… zhruba čtvrtý díl Čelistí? :)

Konstrukce se má ujmout firma Drydocks World. Při projektování se počítá se zajištěním prostorových kapacit pro podmořskou turistiku, hlubinný dok pro vozítka potápěčů, a návštěvníci budou moci relaxovat v lázních či podmořské zahradě. Na hladině zůstane jen malý přístav a přistávací plocha pro helikoptéry.

Co je na stavebním záměru polské DOT ale nejzajímavější, je celková flexibilita stavby. Počítá se totiž s tím, že hotel bude moci být „putující“. Hotel lze rozebrat na jednotlivé disky, a přeskládat je či přesunout podle potřeby. Může tedy být instalován na místa s různou hloubkou oceánu, a zrovna tak měnit svou lokaci podle atraktivity výhledu na barevné korálové útesy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *