Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
4. 10. 2010 v rubrice Architektura

Zatímco v Mexickém zálivu vybuchují, na druhé straně světa se z nich stávají unikátní stavby. V Celebském moři mezi ostrovem poblíž funguje nový projekt nazvaný Seaventures Dive Resort. Jde o hotel pro potápeče , který ještě nedávno býval ropnou plošinou.  
Seaventures - Hotel - ropná plošina

Ropné plošiny, bez ohledu na jejich účel, jsou unikátní . Musí vydržet i na rozbouřeném moři a ustát nehostinné podmínky mořské vody. V roce 1988 se Suzette Harris, singapuřanka, rozhodla jednu takovou ropnou plošinu v Singapuru koupit. Nechala ji odtáhnout na současné místo a tam ji dlouhá léta renovovala a přestavovala.

Hotel Seaventures se nachází poblíž ostrova Sipadan, jehož okolí je jedním ze světově vyhlášených míst pro potápění. Nejde o žádný pětihvězdičkový luxus, celkem 25 místností jsou malé komůrky akorát tak určené pro přespání. Ostatně, na takové místo nejezdíte spát nebo si užívat západy slunce, ale potápět se!

 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz