New York nabízí ekologické bydlení Na Hraně

Život v luxusu nemusí být nutně neekologický. Přesvědčili o tom stavitelé budovy s názvem „the Edge“, tedy volně přeloženo „Hrana“. Stojí ve Williamsburgu, na dohled od rušného centra New Yorku. Práce, kterou na moderním věžáku odvedli stavitelé a návrháři, přitom velmi zapůsobila i na poradní sbor U.S. Green Building, který stavbě udělil zlatou certifikaci LEED, prestižní ocenění pro budovy dosahující na ten nejvyšší ekologický standard.

Williamsburg se díky luxusnímu bytovému domu The Edge stává prestižní adresou, foto: Douglaston Development
Williamsburg se díky luxusnímu bytovému domu The Edge stává prestižní adresou, foto: Douglaston Development

Edge je první takto rozlehlou obytnou budovou v celém New Yorku, která na certifikaci druhé nejvyšší hodnoty dosáhla. Lépe by mohla obstát jen s platinovou medailí. Těch ale rozdal U.S. Green Building za léta trvání po celém NY jen přes sedm desítek, a v seznamu nalezneme méně než desítku obytných rezidencí.

Úspěch se zlatou tedy rozhodně stojí za zmínku. Svou roli přitom sehrálo i citlivé provedení, Edge totiž stojí na kraji nábřeží East River, a rozhodně svým umístěním nebije do očí.

Věžák ve Wiliamsburgu nabízí luxusní bydlení formou rodinných apartmánů, které si, pravda. nemůže dovolit zrovna každý. Jako součást všudypřítomného komfortu tu najdeme kryté vnitřní i střešní bazény, dvě posilovny, parní lázně a sauny, herní místnost i soukromé kino pro nájemníky.

A k tomu všemu ještě romantický výhled přes řeku na Manhattan. Není divu, že o bydlení tu mají zámožnější Newyorčané skutečně zájem, který je ještě umocněn tím, že bydlení zde patří mezi to „ekologické“.

A čím si prestižní ocenění a titul „ekologické obytné budovy“ vlastně Edge zasloužila? Jednotlivé apartmány jsou vybudovány s důrazem na maximální energetickou účinnost a úspornost. Izolované stěny, počítačem řízené vnitřní klima, recyklovaná užitková voda.

A také spousta oken, poskytujících maximum denního světla, které šetří výdaje za elektřinu. Stavitelé se navíc mohou pochlubit, že při budovatelské práci bylo recyklováno 84 % veškerého odpadu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *