Toaletní papír vás odnaučí jíst maso

Už dávno se říkalo, že politika do ložnice nepatří. Tam by se měly odehrávat jiné činnosti, například spánek. Ale co na toaletě? Dobývání soukromého prostoru aktivismem zasáhlo i tuto nepostradatelnou místnost právě v ten moment, kdy ochránci zvířat z PETA začali produkovat toaletní papír s potiskem.

Toaletní papír organizace PETA je nejnovějším vynálezem jejich informační kampaně proti krutému zacházení se zvířaty, foto: PETA
Toaletní papír organizace PETA je nejnovějším vynálezem jejich informační kampaně proti krutému zacházení se zvířaty, foto: PETA

PR odborníci z PETA totiž usoudili, že v uzavřeném prostoru máte mnohem větší tendenci se soustředit na informace přicházející zvenčí. Ostatně, nemalé procento lidí si chodí na záchod „odpočinout“ od venkovního ruchu, nebo si tam číst noviny.

Proto se bojovníci za práva zvířectva rozhodli připoutat pozornost ke své kampani tím, že vytvořili „aktivistický toaletní papír“, jehož cílem je zvednout obecné povědomí o problémech týrání zvířat a konzumace masa.

Jestli realita z jatek nebo klecových chovů drůbeže obohatí vaše jinak uvolňující chvíle je trochu kontroverzní, ostatně posuďte sami. Text na jednom útržku například zní: „Vzhledem k trvalé špíně ve farmách, a tomu, že paluby jatek a rybářských lodí jsou pokryty výkaly, krví a zvratky zvířat, je maso určené pro váš rodinný stůl infikováno nebezpečnými střevními bakteriemi.“

Takové zprávy bychom si při sezení možná klidně odpustili. PETA nabízí „zdarma“ toaletní papír komunitám, městským úřadům a státním institucím, které jsou díky rozpočtovým škrtům „na suchu“. Tím současně získává jejich kampaň prostor, aby se informace co nejvíce rozšířily.

Otázkou zůstává, nakolik předkládané informace pohnou čtenářům se svědomím či zažíváním, případně jestli papír na skutečně jediné použití je dobrým prostředkem „ekologické“ kampaně.

Sdílet: