Pret a Pousser: Bylinkaření budoucnosti?

Truhlíky na okně, závěsné květináče a bylinky rostoucí přímo v kuchyni. Každý by si rád bytu pustil trochu zeleně a okořenil si oběd doma vlastnoručně vypěstovaným kořením.

Produkt Lilo se snaží usnadnit bylinkaření těm, kteří si na opravdový záhonek netroufají. Zdroj:  L Pret a Pousser
Produkt Lilo se snaží usnadnit bylinkaření těm, kteří si na opravdový záhonek netroufají. Zdroj: L Pret a Pousser

Jenže ne všichni máme ten správný „zahradnický palec“, a ne vždy u nás rostlinky prosperují. A právě pro ty méně úspěšně domácí zahradníky je tu zařízení Lilo.

Lilo, propracovaný a plně automatizovaný zahradnický set, je dílem francouzských návrhářů ze společnosti Pret a Pousser. Ti poté, co před dvěma lety udělali díru do světa s krabičkami na domácí pěstování hub, přináší další revoluční produkt.

Jistě, nenabízí nic, co byste s trochou umu a štěstí nezvládli sami, ale domácí pěstírna Lilo je určena především těm méně šikovným. O tom, kdy a a jak zalévat, se totiž dozvíte přímo od aplikace ve vašem chytrém telefonu. Je to prostě bylinkaření budoucnosti!

Díky Lilo můžete pěstovat voňavé bylinky i originální kořenící směsi v kuchyni, na pracovním stole nebo jen tak na okně. Výrobce vám doručí sadu tří designově vytvarovaných hydroponických květináčů, instalační podložku a zdroj LED osvětlení.

Stačí jen připojit do zásuvky, a rozbalit jednu ze zakoupených kapslí. Vybrat si už teď můžete z přibližně 80 rostlin, od mateřídoušky a heřmánku, přes bazalku, koriandr až po malinká cherry rajčátka nebo pálivé chilli papričky.

Kapsle obsahuje keramickou zátku, růstový substrát vyrobený z kompostu, pilin a recyklátu, a semínka vašeho favorita. A pak už stačí jen rozsvítit a čekat. Zatímco se kořínky klíčící rostlinky prohlodávají substrátem k vodě v hydroponickém květináči, světlo o ideální vlnové délce z LED lampy stimuluje růst nadzemní části.

Rychlost růstu je ohromující. Jediné, co se očekává od domácích zahradníků, je tu a tam dolít vodu. A když zapomenete? Aplikace ve vašem mobilním telefonu vám to nezapomene připomenout. Stejně, jako vám doporučí ty nejlepší recepty.

KickStarter.com
Sdílet: