Toaletní papír vás odnaučí jíst maso

Už dávno se říkalo, že politika do ložnice nepatří. Tam by se měly odehrávat jiné činnosti, například spánek. Ale co na toaletě? Dobývání soukromého prostoru aktivismem zasáhlo i tuto nepostradatelnou místnost právě v ten moment, kdy ochránci zvířat z PETA začali produkovat toaletní papír s potiskem.

Toaletní papír organizace PETA je nejnovějším vynálezem jejich informační kampaně proti krutému zacházení se zvířaty, foto: PETA
Toaletní papír organizace PETA je nejnovějším vynálezem jejich informační kampaně proti krutému zacházení se zvířaty, foto: PETA

PR odborníci z PETA totiž usoudili, že v uzavřeném prostoru máte mnohem větší tendenci se soustředit na informace přicházející zvenčí. Ostatně, nemalé procento lidí si chodí na záchod „odpočinout“ od venkovního ruchu, nebo si tam číst noviny.

Proto se bojovníci za práva zvířectva rozhodli připoutat pozornost ke své kampani tím, že vytvořili „aktivistický toaletní papír“, jehož cílem je zvednout obecné povědomí o problémech týrání zvířat a konzumace masa.

Jestli realita z jatek nebo klecových chovů drůbeže obohatí vaše jinak uvolňující chvíle je trochu kontroverzní, ostatně posuďte sami. Text na jednom útržku například zní: „Vzhledem k trvalé špíně ve farmách, a tomu, že paluby jatek a rybářských lodí jsou pokryty výkaly, krví a zvratky zvířat, je maso určené pro váš rodinný stůl infikováno nebezpečnými střevními bakteriemi.“

Takové zprávy bychom si při sezení možná klidně odpustili. PETA nabízí „zdarma“ toaletní papír komunitám, městským úřadům a státním institucím, které jsou díky rozpočtovým škrtům „na suchu“. Tím současně získává jejich kampaň prostor, aby se informace co nejvíce rozšířily.

Otázkou zůstává, nakolik předkládané informace pohnou čtenářům se svědomím či zažíváním, případně jestli papír na skutečně jediné použití je dobrým prostředkem „ekologické“ kampaně.

8 komentářů: „Toaletní papír vás odnaučí jíst maso

 • 27. 2. 2013 (18.00)
  Trvalý odkaz

  Jarduk: a Vas niekto nuti nejest maso? Ak vam doktor povie aby ste nejedli jed, ze vas to zabije tak tak to vas akoze automaticky nuti nejest jed? Prosim Vas uz prestante konecne hladiet iba na seba a prestante sa chovat ako obet…(to robia deti!!) nikto Vas tu do nicoho nenuti a to je mozno skoda… Ja by som Vam dal za ulohu si to zviera zabit a naporcovat ak ho chcete zjest, a to uz by ste taky vsezravec nebol ak ste trochu normalny(a nie posahany)…

  Reagovat
 • 3. 6. 2012 (14.09)
  Trvalý odkaz

  Jenže víte jaký je často rozdíl mezi vegetariánem a okolím? Já když budu jíst maso, nebudu nikoho nutit, aby mě následoval. Ale kde berou tu sebestřednou drzost nutit někoho dělat, co nechce a za opak je označovat za … … …?

  Reagovat
 • 27. 5. 2012 (2.10)
  Trvalý odkaz

  shal – Víte… Nejprohnilejší moudrost je moudrost vycházející z konvence. Taky jsem podobně mluvil cca před dvěma lety… Pak jsem se začal zajímat o svět, přečetl pár knížek a podíval se na pár dokumentů.
  Nelpěte na názorech, které Vám dali vaši rodiče a společnost ve které jste vyrostl. Používejte svou mysl. Pakliže se začnete zaobírat otázkou vegetariánství a budete nepředpojatý. Dojdete k jistým závěrům stejně. Jako Newton a Leibniz k diferenciálnímu počtu.

  Reagovat
 • 25. 5. 2012 (18.27)
  Trvalý odkaz

  Člověk je od přírody všežravec. Nejíst maso není zdravé.

  Reagovat
  • 27. 2. 2013 (19.46)
   Trvalý odkaz

   To máte těžké. Maso je všeobecně řazeno mezi rizikovou potravinu, která se podílí na celé řadě civilizačních chorob. Někteří moudřejší lékaři se například dnes už zajímají při stanovení diagnózy i o stravovací návyky, protože některá onemocnění jsou významně méně pravděpodobná (infarkt, rakovina tlustého střeva), jiná jsou naopak častější (nedostatek B12, dietetické chyby).

   Reagovat
 • 24. 5. 2012 (20.47)
  Trvalý odkaz

  A když už toaleťák, tak bych atakoval na svědomí.
  Například obrázek telátka a pod tím text: „Kvůli tomuto jsem bylo zabito“

  Reagovat
 • 24. 5. 2012 (20.46)
  Trvalý odkaz

  Nemám moc rád metodu cukru a biče. Když by lidi nejedli maso z důvodu strachu z nákazy, nemělo by to žádnou hodnotu. Lidi musí sami přijít na to, že jíst zvířata je nemorální. Každej rozumnej člověk když si dá dohromady dvě a dvě na to přijde.
  Například proč rodiče neberou děti aby se podívaly na jatka? Chtějí děti toho zla ušetřit a moc dobře to vědí, že kdyby to děti viděly, tak by jim to dobře nedělalo…

  Reagovat
 • 24. 5. 2012 (17.11)
  Trvalý odkaz

  Aspoň sebekritičtí aktivisti ví, co se s těmi jejich pamflety má dělat.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *