Tata Pixel – indické auto pro města budoucnosti

Dynamicky rostoucí indická automobilka na nechce jen tak postávat v koutě. Odhalila svůj koncept malého městského automobilu . Futuristické postavené na základech je určeno především pro Evropu. Předznamenává budoucnost městské mobility.   

auto Tata Pixel

Indická automobilová společnost využívá ve svých nových vozech hi-tech technologie včetně telematických služeb s vlastním HMI rozhraním. Společně s unikátní variabilní převodovkou (IVT) a 1,2 litrovým turbodieselovým motorem nabízí vynikající spotřebu 3,4 l/100 km.

Největší překvapení a zároveň i výhoda oproti konkurentům se skrývá v jeho skvělé manévrovatelnosti. Pixel oplývá mimořádným talentem pro pohyb ve stísněných podmínkách přeplněných parkovišť a husté městské dopravy.

Díky použité technologii a převodovce IVT disponuje automobil poloměrem otáčení pouhých 2,6 metru. Mimo jiné je to zapříčiněno ostřejšími úhly točení kol na přední nápravě a také odlišným směrem otáčení zadních kol při parkování. Auto se tak v podstatě dokáže otočit kolem své zadní nápravy.

Jako doplněk byly u auta zvoleny tzv. nůžkové dveře. Ty mají tu výhodu, že umožňují nástup do vozu, aniž by ke svému otevření potřebovaly mnoho prostoru kolem vozu.

Také na poli informačních a telekomunikačních technologií nezůstává Pixel pozadu. Klíčové funkce mohou být řízeny např. osobním nebo , který pak bude plnit funkci centrálního informačního displeje.

V nákresech auta se objevila také plně elektrická verze. Jako by se vůz Tata Pixel vyjímal možná ještě o něco lépe!

2 komentáře: „Tata Pixel – indické auto pro města budoucnosti

 • 3. 3. 2011 (10.18)
  Trvalý odkaz

  je to jen koncept, prodávat se to v téhle podobě určitě nebudč

  Reagovat
 • 3. 3. 2011 (10.12)
  Trvalý odkaz

  Hmm, po nevzhledné krabici jménem Nano se vytáhli! Zajímalo by mě jen, jakou chtějí u tohoto modelu nasadit cenu.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *