Elektromobil jako akumulátor energie pro inteligentní dům budoucnosti

vyvinul inteligentní měnič napětí, který umožňuje využívat baterie elektromobilů jako akumulátory pro uchovávání v domácnosti, resp. inteligentních domech budoucnosti. Firma bude dál důkladně testovat tento systém především z hlediska bezpečnosti a spolehlivosti s cílem učinit jej komerčně dostupným v nejbližší budoucnosti.  
sharp inteligentní eko dům budoucnosti elektromobil akumulátor

Sharp pracuje na převedení jeho konceptu ekologického domu do reality. Tento eko-dům nové generace přispěje ke snížení emisí CO2 uchováváním energie a snížením množství elektrické energie spotřebované v domácnosti.

Společnost Sharp se vrámci tohoto konceptu zaměřuje především na tři oblasti: , akumulátory a DC (využívající stejnosměrný proud).

Zintenzivněn byl zejména vývoj praktických akumulátorů určených k dočasnému ukládání elektrické energie ze solárních článků. Tuto energii pak lze využít pro napájení domácích spotřebičů zejména v nočních hodinách, kdy není možné vyrábět energii pomocí .

Aby se plně zužitkovala veškerá elektřina získaná ze solárních článků, je nutné použít akumulátory pro kompenzaci jejího nedostatku nebo naopak přebytku ovlivněného počasím. Proto je důležité účinně kontrolovat více zdrojů energie a zásobovat dům stabilními dodávkami energie.

Sharp nyní vyvinul inteligentní měnič napětí založený na technologii regulace výkonu zdokonalené během dlouholetého vývoje měničů napětí pro . a spolupracující s inteligentními měniči napětí dodávají do sítě elektrickou energii rovnoměrné kvality. Pro v budoucnu očekávané DC domácí spotřebiče může tento systém dodávat i stejnosměrný proud.

V příštích letech, kdy se očekává masové rozšíření automobilů s elektrickým pohonem, bude tato technologie schopná využít autobaterie jako součást domácího systému na uchovávání energie.

Při praktických pokusech se Sharpu podařilo pomocí autobaterie v komerčně dostupném dodávat do domácí sítě výkon 8 kW, což stačí pro napájení elektrických spotřebičů v průměrné domácnosti. Navíc byl nabíjecí regulátor v inteligentním měniči napětí schopen vygenerovat energii 4 kWh dostačující pro úplné nabití elektromobilu za přibližně 30 minut.

Nejrůznější iniciativy jak zefektivnit využívání obnovitelné energie budou nabývat na významu s postupujícím rozšiřováním fotovoltaických systémů. bude pokračovat ve výzkumu a vývoji zaměřeném na co nejrychlejší uvedení do prodeje tohoto inteligentního měniče napětí.

tisková zpráva

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

13 komentářů: „Elektromobil jako akumulátor energie pro inteligentní dům budoucnosti

  • 12. 3. 2011 (9.54)
    Trvalý odkaz

    ať se snažím sebevíc, nechápu smysl poslední věty v předposledním odstavci. Kdo je schopen mi vysvětlit, prosím.

    Reagovat
  • 11. 3. 2011 (14.20)
    Trvalý odkaz

    Ahoj Jardo,
    jestli sjem tě dobře pochopil, máš elektromobil, co napájíš z fotovoltaiky a nebo jen samostatné akumulátory?
    Já mám na střeše fotovoltaiku od Sharpa 3,9 kw a o elktrické autu uvažuji, ale až bude vyšší dojezd atd. Díky PAvel

    Reagovat
  • 10. 3. 2011 (19.32)
    Trvalý odkaz

    Docela mě zajímá cena tohoto speciálního měniče?
    Já už 1,5 roku toto doma provozuji s běžnými komponenty UPS APC Matrix 3000 sinus s NiCd 48V 160Ah, zdroj 48V 20A, DC-DC měnič 120V na 48V 500W pro přebíjení z elektromobilu a solár 3x Sharp 185W.
    Funguje to výborně, od doby co jsem to rozběhl tak elektřinu beru jen z nočního proudu

    Reagovat
  • 4. 3. 2011 (12.37)
    Trvalý odkaz

    Už dlouho přemýšlím o stejném měniči Ale na stránce http://www.sharp.eu/cz/ jsem o něm nic nenašel.
    Můžete prosím uvést zdroj informací?

    PC zdroj nemá problém s DC napětím, ale jak je to s aktivním PFC nevím. Každopádně ten zdroj lze lehce upravit dvěma propoji a PFC odpojit.
    Největší problém je ve vypínaní DC proudu.
    Nikdo ovšem po nikom nepožaduje aby měl v době DC síť. Rozstřídat napětí už není velký problém.

    Dělal jsem ostrovní FVE a v zásuvkách bylo klasických 230V ~50Hz přes měnič. A osvětlení 12V LED a úsporky.

    Reagovat
  • 4. 3. 2011 (10.26)
    Trvalý odkaz

    DC v domě je dnes docela problém. Elektronika se spínanými zdroji bez PFC by se ss 315V, většinou anis s 230V neměla žádné problémy (třeba DVD). Jak by se na to tvářil zdroj PC s aktivním PFC nevím, starší zdroje s přepínáním 230/115 by nerozdejchaly pouhých ss 230V. Odporové spotřebiče jako žehlička a sporák by musely mít ss 230V a spotřebiče s neasynchronními motory vyžadují ještě méně. Asynchronní motory nebo výtvory s trafem nelze provozovat vůbec (bez měniče). Je to vopruz.

    Reagovat
  • 4. 3. 2011 (6.34)
    Trvalý odkaz

    Já mám háčky v pořádku Firefox 3.6.13, MandrivaLinux 2010.2

    Reagovat
  • 2. 3. 2011 (19.19)
    Trvalý odkaz

    Myslím, že tohle má budoucnost. Další varianta je auto s palivovým článkem jako zdrojem energie v době jejího nedostatku.

    Reagovat
  • 2. 3. 2011 (14.05)
    Trvalý odkaz

    Koukám na to ve Firefoxu a v článku jsou všechny háčky nějak posunuty doprava, asi takto: meˇnicˇ napeˇtí

    Reagovat
  • 2. 3. 2011 (9.49)
    Trvalý odkaz

    Prosím proud o výkonu 8 kW je nesmysl, proud je v ampérech a výkon je elektrická práce (případně příkon) ve wattech

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *