POZVÁNKA: konference Stavby z přírodních materiálů

Toužíte zdravě bydlet, lákají vás domy postavené z přírodních materiálů, zajímá vás trvale udržitelný rozvoj, energetická úspornost, ekologické stavitelství, holistický přístup? Chystáte se stavět, přemýšlíte o vlastním bydlení, kupujete pozemek, plánujete rekonstrukci?

Zveme vás na Konferenci „ Stavby z přírodních materiálů 2014“, která proběhne 28.2. - 2.3.2014 v Impact Hub Praha.
Zveme vás na Konferenci „ Stavby z přírodních materiálů 2014“, která proběhne 28.2. – 2.3.2014 v Impact Hub Praha.

Právě pro vás je přichystána konference „Stavby z přírodních materiálů“ v Praze, kde se můžete blíže seznámit s přírodním stavitelstvím a načerpat inspiraci pro realizaci svých snů, pro stavbu vlastního domu.

Konference se koná od pátku 28. února do neděle 2. března, v prosvětlených prostorách klubu Impact Hub na Smíchově. Konferenci pořádá o.s.Baobaby, jehož hlavním posláním a cílem je vytváření synergické spolupráce stavebních odborníků, profesionalizace, rozvoj a propagace staveb z přírodních materiálů.

Cílem konference je přinést odborné i laické veřejnosti aktuální informace o nově vznikajícím oboru – stavby z přírodních materiálů, který se už i v České republice těší prudce narůstající oblíbenosti a realizované stavby přibývají geometrickou řadou.

Zimní období je ideální čas na přípravu projektů, čas na studování, vzdělávání se a sbírání informací. Stavba domu je určitě tvůrčí proces, a ať už jste v jakékoliv fázi, budou se vám hodit kontakty, dodavatelé, praktické informace, zkušenosti lidí, kteří se přírodnímu stavitelství věnují, informace o nejnovějších stavbách v Čechách, připravované semináře, workshopy, akce. Připravte se na stavění a celý proces co nejlépe, informujte se, co to obnáší. Seznamte se s lidmi, kteří už staví.

Slaměný dům v Hostišové, realizace Baobaby
Slaměný dům v Hostišové, realizace Baobaby

Jako důležitý rozměr konference vnímají pořadatelé i účastníky samotné. Věří, že může dojít ke vzácným setkáním, synergiím a nastartováním budoucí spolupráce mezi investory, architekty, projektanty, řemeslníky, technologickými vývojáři a firmami.

Proto konference počítá s vytvořením setkávacích „chilloutových“ zón, kde se účastníci budou moci občerstvit a vzájemně poznat.

Součástí programu konference budou poradny, kde můžete zkonzultovat Vaše projekty – slaměné domy, přírodní zahrady, přírodní dětská hřiště, kořenové čistírny odpadních vod a zahradní jezírka.

Ekologické stavitelství nabízí objekty energeticky nenáročné, vytvářející zdravé vnitřní klima, respektující vazby ke krajině a okolí a právě proto je v současné době na vzestupu.

Nejen ve vyspělých zemích, ale i u nás se pozornost zvolna přesouvá od energeticky náročných technologií k organické materiálové bázi, poskytované přírodními surovinami.

Stavby z přírodních materiálů používají jako základní stavební materiály dřevo, slámu, hlínu, vápno, konopí. Tedy materiály s minimální toxicitou, které jsou dostupné, poměrně levné a plně recyklovatelné, takže minimalizují ekologickou stopu, zatížení peněženek stavebníků a vytvářejí zdravé vnitřní prostředí.

Pojďme se s těmito materiály a ekologickými způsoby stavění lépe seznámit:

Program Konference „Stavby z přírodních materiálů 2014“


Pátek – 28.2.


19:30 Josef Chybík – O stavebním průmyslu a potenciálu přírodních staveb.

20:30 David Eyer – Baubiologie – citlivé navrhování staveb v souladu s krajinou a člověkem.

21:30 After party – prostor pro neformální diskuze, seznamování „s lidmi na cestě“, ale třeba i tanec.


Sobota – 1.3.


10:00 Jakub Wihan – Vlastnosti a specifika slaměných domů

11:00 Petr Skořepa – Riwen styl, panely ecococon

12:00 Jindra Sláma – Lehký dřevěný skelet, konstrukce z lepeného dřeva

13:00 Přestávka na oběd

14:00 Juraj Hazucha – Jak dosáhnout pasivního standardu?

15:00 Prezentace firem, které vyrábějí ekologicky šetrné materiály
16:00 Katka Šmardová – Dekorativní techniky v hliněných omítkách.

17:00 Stano Vaněk – Rostoucí domyNeděle 2.3.


9:30 Petr Skořepa – Soběstačnost, vytváření komunit, ostrovní systémy

10:30 Michaela Pospíšilová – Earthships

11:30 Jarda Kršňák – Šetrné hospodaření s vodou

12:30 Lukáš Gavlovský – Tvůrčí využití přírodních materiálů v prostorové tvorbě.

od 14:00 Po ukončení přednáškového bloku se můžete zúčastnit exkurze na Zeměloďce.

Místo konání: Akce se koná v příjemných prostorách klubu Impact Hub na Smíchově, Drtinova 557/10. Více informací http://prague.impacthub.net/ MHD: tramvajová zastávka Švandovo divadlo nebo OC Nový Smíchov. Doporučujeme zúčastnit se celé konference a využít zvýhodněnou permanentku na celý víkend za 900 Kč. Pro skupiny a páry 800 Kč/osoba.

Ubytování: Spaní je možné na matracích, Vila Flora Vlašimská 13. Cena ubytování je 80 Kč/noc.

Registrace: Na konferenci je nutné se přihlásit do 20. února 2014. Přihlášky zasílejte na stav.baobaby@gmail.com. Kapacita prostoru je omezena.

tisková zpráva

Jeden myslel na “POZVÁNKA: konference Stavby z přírodních materiálů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *